2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Kolejne przypadki koronawirusa w szpitalu miejskim. Zakażona lekarka

WiadomościKolejne przypadki koronawirusa w szpitalu miejskim. Zakażona lekarka

W szpitalu miejskim w Olsztynie stwierdzono w środę dwa kolejne zakażenia COVID-19 – u lekarki i pomocy medycznej. Szpital wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów na wszystkie oddziały poza interną i oddziałem ginekologiczno-położniczym.

reklama

Wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował w środę, że zakażenie wykryto u lekarki i pomocy medycznej. We wtorek w tym samym szpitalu potwierdzono zakażenie u pielęgniarki. “To wskazuje, że ognisko się rozrasta. Ponieważ jest to szpital, a więc miejsce, gdzie przebywają ludzie chorzy, każdy nowy przypadek należy traktować bardzo poważnie” – powiedział Dzisko. Dodał, że do środy rano przebadano 160 próbek w kierunku COVID-19.

“Trwają kolejne badania pacjentów i personelu z tego szpitala” – powiedział Dzisko. Dodał, że pracownicy sanepidu ustalają listę osób, z którymi miały kontakt zakażone kobiety.

reklama

W rozmowie Janusz Dzisko poinformował, że w związku z wystąpieniem koronawirusa szpital miejski w Olsztynie zamknął wszystkie oddziały poza interną oraz ginekologiczno-położniczym. Informacji tej zaprzeczyła rzecznik prasowa szpitala Daria Rodziewicz. “Szpital nie jest zamknięty, do końca tygodnia wstrzymaliśmy planowe przyjęcia do naszego szpitala. Pacjenci, którzy leżeli na oddziałach są w placówce, do pracy przychodzą lekarze i pielęgniarki. Nie dzieje się nic dramatycznego; pracujemy tak, jak pracowaliśmy na początku pandemii” – powiedziała Rodziewicz. Dodała, że każdy pacjent przyjmowany do szpitala był badany pod kątem zakażenia koronawirusem.

Rzecznik szpitala przyznała, że w związku z sytuacją epidemiczną nie działa gabinet nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy tej placówce.

W środę w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 9 nowych zakażeń, w sumie jest to 201 przypadków. Nowe zakażenia zlokalizowane są – poza Olsztynem i powiatem olsztyńskim – także w okolicach Pisza, w powiatach braniewskim i ełckim. Dotąd w regionie odnotowano jeden zgon z powodu COVID-19.

reklama

Więcej:

PILNE! Koronawirus u gości weselnych. 5 kolejnych osób zakażonych w Olsztynie!

Trzeci szpital w warmińsko-mazurskim z przypadkiem koronawirusa

Płyn do dezynfekcji rąk. Olsztyn: hurt & detal

Kolejny szpital zamyka oddział. Zakażony koronawirusem jest chirurg

UWAGA! Szpital miejski do 25 czerwca zmienił organizację pracy

To już kilkanaście nowych zakażeń w warmińsko-mazurskim. Powiększa się ognisko w Olsztynie!

Szpital miejski wstrzymał przyjęcia, pielęgniarka zakażona koronawirusem

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia