26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

13-latek z 33 policyjnymi zarzutami za zdobycia kolejnych „leveli” w grze komputerowej

Wiadomości13-latek z 33 policyjnymi zarzutami za zdobycia kolejnych „leveli” w grze komputerowej

Pewien 13-latek, mieszkaniec woj. kujawsko – pomorskiego, przejął od swojego rówieśnika konto do gry internetowej w celu jej ulepszenia. W systemie przekazanej gry zapisane były dane do internetowego konta bankowego rodziców właściciela gry. 13-latek bez zgody ich zgody dokonał aż 33 transakcji internetowych celem zdobycia kolejnych „leveli” w wirtualnym świecie. Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna postanowiła opłacić rachunki. Zdumiona kobieta odkryła, że na jej koncie brakuje około 1600 złotych. Sprawą 13-letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego niebawem zajmie się sąd rodziny.

reklama

Chłopiec przejął od swojego rówieśnika, mieszkańca Szczytna, konto do gry internetowej. Chłopcy za pośrednictwem portalu społecznościowego uzgodnili, że ulepszy on grę i zdobędzie kilka „leveli” w wirtualnym świecie. Nieświadomi zawartego porozumienia pomiędzy chłopcami rodzice nie wykasowali danych do swojego internetowego konta bankowego. 13-latek wykorzystując dostęp do środków pieniężnych rodziców dokonał aż 33 transakcji internetowych w celu ulepszenia gry. Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna, chcąc dokonać opłat za rachunki zauważyła brak środków pieniężnych na koncie. Pokrzywdzona oświadczyła, że straciła blisko 1600 złotych.

Szczycieńscy śledczy ustalili dane 13-latka i skontaktowali się z jego rodzicami. Chłopiec niebawem stanie przed sądem rodzinnym, aby wytłumaczy się ze swojego zachowania.

reklama

Więcej:

Pendrive reklamowy – te kolory sprawią, że urządzenie będzie łatwiejsze do znalezienia

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane