fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Do żłobków i przedszkoli posyłano mniej dzieci, niż deklarowano

Wiadomości Do żłobków i przedszkoli posyłano mniej dzieci, niż deklarowano

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że w pierwszym tygodniu uruchomieniu przez miasto miejskich żłobków i przedszkoli korzystało z nich mniej dzieci, niż zadeklarowano.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w mediach społecznościowych poinformował, że do przedszkoli w pierwszych dniach ich uruchomienia chodziło nieco ponad 46 proc. dzieci, których rodzice zadeklarowali taką chęć.

„W przedszkolach publicznych mamy do dyspozycji 3 500 miejsc, tyle tylko, że ze względu na obostrzenia sanitarne mogliśmy przyjąć nie więcej niż 848 maluchów. Na szczęście deklaracje rodziców dotyczyły 754 dzieci, więc miejsc nie zabrakło. Jednak ku dużemu zdziwieniu w przedszkolach „zameldowało” się tylko 395 milusińskich, czyli nieco ponad 46 proc. dzieci ujętych w deklaracjach i 11 proc. wszystkich uprawnionych” – poinformował Grzymowicz.

Dodał, że w miejskich żłobkach do dyspozycji jest łącznie 348 miejsc, ale z uwagi na COVID 19 placówki te mogą przyjąć 192 maluchów. „Rodzice zadeklarowali obecność 94, ale faktycznie ze żłobków skorzystało tylko 64 podopiecznych, czyli odpowiednio 33 proc. zadeklarowanych i 18 proc. w stosunku do łącznej liczby miejsc” – poinformował Grzymowicz.

W ocenie prezydenta Olsztyna taka frekwencja „wynika z obaw rodziców przed ich ewentualnym zachorowaniem i trudno im się temu dziwić”.

„Mam tylko nadzieję, że rodzice szybko przekonają się, że nasze placówki są dobrze przygotowane i można z nich już bezpiecznie i bezproblemowo korzystać” – podkreślił prezydent Olsztyna.

Od poniedziałku w olsztyńskich szkołach zadeklarowano gotowość opieki nad dziećmi klas 1-3. Ratusz nie podał w piątek, jakiej liczby dzieci spodziewa się w poniedziałek w szkołach.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: