2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Zażalenie obrońcy na areszt sprawcy potrącenia bliźniaków w Szczytnie

SzczytnoZażalenie obrońcy na areszt sprawcy potrącenia bliźniaków w Szczytnie

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęło w środę zażalenie obrońcy na areszt sprawcy wypadku w Szczytnie. Pod koniec kwietnia rozpędzone auto wjechało tam w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. W wyniku wypadku jedno z dzieci zmarło.

reklama

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformowało, że w środę wpłynęło zażalenie obrony na zastosowanie aresztu wobec sprawcy wypadku w Szczytnie. W tym mieście 25 kwietnia przy ulicy Władysława IV kierowca forda jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią. Wszyscy trafili do szpitala. Jedno z dzieci po 9 dniach zmarło w wyniku ciężkich obrażeń. Drugi chłopiec wciąż jest hospitalizowany.

Początkowo sąd w Szczytnie odmówił aresztowania sprawcy wypadku argumentując, że ten przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Decyzja ta oburzyła lokalną społeczność, pod adresem sprawcy i jego rodziny kierowano groźby, przez co rodzina była objęta policyjną ochroną i wszczęto odrębne postępowanie dotyczące gróźb karalnych.

reklama

Na odmowę aresztu zażalenie złożyła prokuratura. Sąd Okręgowy w Olsztynie w minionym tygodniu zdecydował o tym, że kierowca forda winien najbliższe 3 msc. spędzić w areszcie. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu swojej decyzji zwrócił uwagę, że w świetle okoliczności ujawnionych w sprawie, groźba orzeczenia wobec Adama D. surowej kary pozbawienia wolności nie ma jedynie charakteru hipotetycznego, lecz realny. To z kolei rodzi domniemanie, że podejrzany pozostając na wolności może podejmować próby bezprawnych działań destabilizujących prawidłowy tok postępowania. Sąd wskazał też, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki.

Adam D. po decyzji Sądu Okręgowego sam stawił się w areszcie.

W związku z wpłynięciem zażalenia Sąd Okręgowy rozpozna je w składzie 3 sędziów. Sprawę będą badać sędziowie z Olsztyna. Termin nie jest jeszcze znany.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ktośtam
22 maja 2020 11:12

A może by tak – Kierowca (…) może być sądzony za “zabójstwo drogowe”. Grozi mu nawet dożywocie

Skrucha
21 maja 2020 09:22

Wykazal skruche co to kur*wa znaczy? A co ma robić? Żyjemy w kraju korupcji gdzie ręka,rękę myje. Jak masz kase i znajomości jestes bezkarnym. Za zabojstwo chłop wykazał skruche to znaczy że nic sie nie stalo i niech idzie wolno? Radze uciekać z tego chorego kraju. Chory system.

Polecane
Ogłoszenia