fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zażalenie obrońcy na areszt sprawcy potrącenia bliźniaków w Szczytnie

Wiadomości Zażalenie obrońcy na areszt sprawcy potrącenia bliźniaków w Szczytnie

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęło w środę zażalenie obrońcy na areszt sprawcy wypadku w Szczytnie. Pod koniec kwietnia rozpędzone auto wjechało tam w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. W wyniku wypadku jedno z dzieci zmarło.

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformowało, że w środę wpłynęło zażalenie obrony na zastosowanie aresztu wobec sprawcy wypadku w Szczytnie. W tym mieście 25 kwietnia przy ulicy Władysława IV kierowca forda jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią. Wszyscy trafili do szpitala. Jedno z dzieci po 9 dniach zmarło w wyniku ciężkich obrażeń. Drugi chłopiec wciąż jest hospitalizowany.

Początkowo sąd w Szczytnie odmówił aresztowania sprawcy wypadku argumentując, że ten przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Decyzja ta oburzyła lokalną społeczność, pod adresem sprawcy i jego rodziny kierowano groźby, przez co rodzina była objęta policyjną ochroną i wszczęto odrębne postępowanie dotyczące gróźb karalnych.

Na odmowę aresztu zażalenie złożyła prokuratura. Sąd Okręgowy w Olsztynie w minionym tygodniu zdecydował o tym, że kierowca forda winien najbliższe 3 msc. spędzić w areszcie. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu swojej decyzji zwrócił uwagę, że w świetle okoliczności ujawnionych w sprawie, groźba orzeczenia wobec Adama D. surowej kary pozbawienia wolności nie ma jedynie charakteru hipotetycznego, lecz realny. To z kolei rodzi domniemanie, że podejrzany pozostając na wolności może podejmować próby bezprawnych działań destabilizujących prawidłowy tok postępowania. Sąd wskazał też, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki.

Adam D. po decyzji Sądu Okręgowego sam stawił się w areszcie.

W związku z wpłynięciem zażalenia Sąd Okręgowy rozpozna je w składzie 3 sędziów. Sprawę będą badać sędziowie z Olsztyna. Termin nie jest jeszcze znany.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

  1. Wykazal skruche co to kur*wa znaczy? A co ma robić? Żyjemy w kraju korupcji gdzie ręka,rękę myje. Jak masz kase i znajomości jestes bezkarnym. Za zabojstwo chłop wykazał skruche to znaczy że nic sie nie stalo i niech idzie wolno? Radze uciekać z tego chorego kraju. Chory system.

    3
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: