fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Od poniedziałku otwarte miejskie żłobki i przedszkola

Wiadomości Od poniedziałku otwarte miejskie żłobki i przedszkola

W poniedziałek wznowią działalność miejskie żłobki i przedszkola administrowane przez samorząd Olsztyna. Każda placówka wprowadziła szereg obostrzeń epidemicznych, w pierwszej kolejności będą przyjmowane m.in. dzieci pracowników służby zdrowia.

„Organizacja pracy będzie w obecnym reżimie sanitarnym niezwykle trudna, budzi wiele wątpliwości i obaw, zarówno u Państwa, jak i dyrektorów oraz pracowników naszych placówek” – napisał w liście skierowanym do rodziców małych dzieci prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Otwieranie przedszkoli jest możliwe od 6 maja ale władze Olsztyna wkrótce po umożliwieniu przez rząd tego rodzaju działalności zapowiedziały, że potrzebują więcej czasu, aby przygotować placówki do bezpiecznego funkcjonowania. Każda z placówek wprowadziła własny system rozwiązań dotyczących zapobiegania COVID-19, związany m.in. z wielkością grup przedszkolnych. W pierwszej kolejności do żłobków i przedszkoli wracają dzieci pracowników służby zdrowia, policji, czy handlu.

Wiele placówek zdecydowało m.in., że dzieci nie będą mogły przynosić z domu zabawek, w niektórych przedszkolach rodzice nie będą mogli wchodzić do budynku – dzieci będą przed wejściem odbierać pracownicy.

Wraz z uruchomieniem placówek miejskich działalność wznowi też wiele przedszkoli prywatnych. Wcześniej na ten krok zdecydowało się w Olsztynie tylko kilka placówek. Właściciele placówek prywatnych oczekują od rodziców podpisywania deklaracji, że w razie zakażenia dziecka koronawirusem zrzekają się z tego powodu wszelkich roszczeń.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x