5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

W dużym zakładzie pracy w Olsztynie zakażonych jest blisko 30 osób? Wykonano testy

WiadomościW dużym zakładzie pracy w Olsztynie zakażonych jest blisko 30 osób? Wykonano...

Kilka dużych zakładów pracy w woj. warmińsko-mazurskim wykonało swoim pracownikom komercyjne testy w kierunku COVID-19. Badania te weryfikował sanepid i większość pozytywnych wyników badań komercyjnych nie potwierdziła się.

reklama

W Olsztynie obecnie potwierdzono zakażenie koronawirusem u 14 osób. Jak poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, zakażenia te są ze sobą powiązane, m.in. dotyczą zakładów pracy.

W ostatnich dniach miasto zelektryzowała wiadomość, że w jednym z dużych zakładów pracy w Olsztynie zakażonych jest blisko 30 osób.

reklama

“Zakład ten wykonał pracownikom prywatne badania i rzeczywiście wskazały one, że blisko 30 osób ma przeciwciała. Zweryfikowaliśmy te badania, wykonując testy genetyczne i one ich nie potwierdziły” – powiedział Dzisko.

“Zdarza się, że testy są solidne, ale bywa też, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wszystko zależy od tego, jakie testy są wykonywane i z jaką starannością. Dlatego weryfikujemy każdy wynik, który może sugerować zakażenie” – zapewnił Dzisko.

Dzisko przyznał, że obecnie zakażenie COVID-19 występuje w jednym większym zakładzie pracy w Olsztynie, ale, jak zapewnił, sytuacja jest tam monitorowana. Przyznał, że dotąd kilka zakładów pracy w regionie zdecydowało się wykonać pracownikom prywatne testy.

reklama

Obecnie w warmińsko-mazurskim potwierdzono zakażenie u 39 osób. Od wystąpienia koronawirusa zakażenie wykryto łącznie u 162 osób, 123 osoby wyzdrowiały, jedna zmarła.

Parę dni temu opisywaliśmy sytuację w dwóch dużych firmach: Nowa fala zakażeń w Olsztynie dotknęła dwie duże firmy

Przeczytaj także:

Szybkie testy na koronawirusa w Olsztynie dostępne już dla każdego

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia