fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowa fala zakażeń w Olsztynie dotknęła dwie duże firmy

Od 30 kwietnia trwa fala zarażeń CO-VID 19 w Olsztynie. Jest coraz więcej przypadków, zdaniem lokalnych mediów, są dwa, główne ogniska tych zakażeń: zakład pracy Milfor i DPD. Obecnie w Olsztynie jest 14 chorych mieszkańców. 

Przypomnijmy, że początek nowej fali zarażeń, rozpoczął się w czwartek (30.04), kiedy to pozytywnie zdiagnozowano młode małżeństwo. Szczegóły przybliża dyrektor sanepidu Janusz Dzisko:

„Dwie osoby które są dodatnie, to małżeństwo. Odwiedził ich kolega, który mieszkał na terenie innego województwa. Jak się okazało był dodatni. To taka transmisja pozioma”

Przestrzegał on również przed tym, że mogą pojawić się nowe przypadki po długim weekendzie. I tak też się stało.

Jak pisaliśmy 5 maja, doszły 4 nowe zakażenia: chłopiec – Olsztyn, młody mężczyzna – Olsztyn, młoda kobieta – Olsztyn, kobieta w średnim wieku, powiat olsztyński, wszyscy transmisja lokalna, w domu. Co dawało nam 7 osób zarażonych, w zaledwie 5 dni.

Dwa dni później, rzecznik wojewody poinformował o kolejnych czterech, nowych przypadkach w naszym regionie: chłopiec, Olsztyn, szpital dziecięcy, dziewczynka, Olsztyn, izolacja domowa, młoda kobieta, Olsztyn, izolacja domowa, dziewczynka, powiat olsztyński, izolacja domowa.

Teresa Parys, dyrektor powiatowej stacji sanepidu w Olsztynie, 5 maja poinformowała o wykryciu dwóch ognisk zakażeń w mieście:

W jednym z tych ognisk choruje małżeństwo i trzy kolejne osoby, z którymi osoby te pracowały

Zapewniono, że ustalana jest tożsamość wszystkich osób pracujących z zakażonymi osobami i są one poddawane kwarantannie, tak jak ich domownicy.

Zdaniem Radia Olsztyn, pierwszym z ognisk może być zakład pracy Milfor, gdzie rozpoczęła się cała nowa fala zarażeń. Takie wnioski zaczęto snuć po przeprowadzeniu testów na koronawirusa wśród pracowników fabryki. Szef Sanepidu w Olsztynie, Janusz Dzisko, o sytuacji z zakładem:

„Na test zdecydowano się po tym, jak zakażony został inny pracownik i zakład na własną rękę, w prywatnym laboratorium, przebadał wszystkich pracowników na obecność koronawirusa. W efekcie jedna z próbek okazała się pozytywna, musi być jednak zweryfikowana przez test innego rodzaju”

Skontaktowaliśmy się z „milforem” i odpowiedział nam dyrektor zakładu Robert Jurczak: – Wszystkich informacji dotyczących osób zarażonych przez COVID-19 w naszym rejonie udziela odpowiednia jednostka Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Olsztynie. Firma Schwarte Group Sp. z o.o. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym przystosowała miejsca i warunki pracy, tak aby w maksymalnym stopniu zapewnić pełną ochronę naszych pracowników. Codziennie monitorujemy, nadzorujemy i kreujemy działania mające na celu dobro i zdrowie pracowników Schwarte Group Sp. z o.o..

Portal olsztyn.com.pl podaje z kolei inne potencjalne ognisko zarażeń w Olsztynie. Miałaby być nim firma kurierska DPD. Początkowo informacje zaczęły napływać z social mediów, w których to jedna z lokalnych influencerek stwierdziła, że podobno w olsztyńskim DPD „jest kilka przypadków koronawirusa wśród kurierów”. Inny internauta, w piątek (08.05) poinformował o zastosowaniu kwarantanny części pracowników w jednej z dużych, olsztyńskich firm. Skontaktowano się z rzecznikiem DPD w tej sprawie:

„W poniedziałek (4 maja – przyp. red.) odnotowaliśmy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika magazynu w Olsztynie. Nie u kuriera! Z chwilą pojawienia się symptomów gorszego samopoczucia, osoba ta została odizolowana i obecnie jest w trakcie leczenia. 11 osób, które miały z nią kontakt, zostały niezwłocznie odsunięte od pracy, objęte izolacją i ścisłym nadzorem epidemicznym. Żadna z kwarantannowanych osób nie pracuje jako kurier. Są to pracownicy magazynu

Tym samym zaprzeczono, jakoby któryś z kurierów był zarażony. Chodzi wyłącznie o pracownika magazynu, a osoby, które z nim pracowały zostały odizolowane.

Przeczytaj także:

Szybkie testy na koronawirusa w Olsztynie dostępne już dla każdego

Kolejna transmisja lokalna w Olsztynie. Nowe zakażenia koronawirusem

 

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. To ci sami, ktorzy szukaja frajerow za 17zl brutto na zleceniu na zmiany 2-10 na najgorszym zad….piu w Olsztynie na Sokolej?
    No to stawka wzrosla do 21 zl za nocke+ 20zl za nieudolne bhp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...