fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022

Szybkie testy na koronawirusa w Olsztynie dostępne już dla każdego

Jak podają źródła nawet 80% pacjentów przechodzi zakażenie wirusem Sars-Cov19 bezobjawowo lub skąpoobjawowo. W wyniku kontaktu z tym patogenem organizm nasz wytwarza we krwi przeciwciała – to białka nabytej odporności.

Więcej informacji oraz cena badania na na stronie corona-testuj.pl

Dzięki wiedzy, że nasz organizm przeszedł chorobę i wyprodukował przeciwciała możemy pozbyć się strachu, bez obaw kontaktować się z innymi, ograniczyć epidemię, a być może ocalić czyjeś życie. Już dzisiaj w Polsce dostępne są najnowocześniejsze Szybkie Testy Immunologiczne, wykrywające przeciwciała. Jak wynika z naszych informacji, w Olsztynie właśnie otwiera się polowe laboratorium-punkt „szybkich badań”. To miejsce gdzie pobierają kropelkę krwi z palca i po chwili mamy wynik.

Czy warto skorzystać z usługi nie wiemy, ale koniecznie trzeba to rozważyć. Nie tylko pomożemy w poinformowaniu tych zarażających, nieświadomych choroby, ale sprawdzając przeciwciała dowiemy się, czy już jesteśmy bezpieczni, bo choroba była i przeszła bez objawów. Tych logicznych i często emocjonalnych myśli pewnie jest znacznie więcej ,a każdy powinien mieć swoje. Jak do tej pory w Polsce wykorzystywano jedynie test molekularny badając RNA wirusa, co wiązało się z oczekiwaniem na wynik w ”ognisku zakażeń” wiele godzin. Ten test jest dostępny tylko dla tych, którzy mają objawy, potem tych, z którymi mieli kontakt.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

A my? 80% „ bezobjawowców”?  Nawiązując do słów Billa Gatesa niestety nie zanosi się na szczepionkę wcześniej niż za 8 miesięcy. Każdy jednak myśli o swoim dawnym stylu życia, a wiedza, że było się chorym, pomoże do niego wrócić. Myślcie o sobie i o innych. Nie bójcie się zbadać.

Co jakiś czas będziemy informowali Państwa o naszych o naszych obserwacjach.

Więcej informacji na na stronie corona-testuj.pl