Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Ucieczka przed policją zakończyła się w rowie

reklama

Kierowca nie miał ani uprawnień, ani dokumentów, za to w jego organizmie były 2 promile alkoholu. Najpierw jechał całą szerokością drogi, a gdy zaczął uciekać przed funkcjonariuszem, wjechał autem do rowu. Gdy wysiadł z rozbitego samochodu, zapalił sobie papierosa, aby rozładować nerwy. 

W niedzielę około godz. 22 na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Warszawy niepełniący wtedy służby funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zwrócił uwagę na jadącego przed nim opla. Kierowca jechał całą szerokością drogi, gwałtownie zwalniał, a następnie przyśpieszał. Policjant przypuszczał, że jedzie za nietrzeźwym, dlatego telefonicznie poinformował oficera dyżurnego miejscowej policji o zaistniałej sytuacji.

Kilkanaście minut później kierowca opla zjechał na przydrożny parking. Funkcjonariusz, chcąc sprawdzić, co jest powodem tak niebezpiecznej jazdy, podszedł do osobówki i wtedy poczuł od kierowcy zapach alkoholu – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Gdy okazał mu legitymację służbową, ten gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Chwilę później kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu, którym jechał jeszcze około 50 metrów. Policjant podbiegł do opla i uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę, wyciągając ze stacyjki kluczyki.

reklama

Policjanci z Olsztynka, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że kierujący to 36-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który wybrał się swoim autem „na miasto”, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Piotr W. tłumaczył policjantom, że wypił wcześniej 6 piw.

W trakcie interwencji okazało się, że 36-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał też przy sobie dowodu rejestracyjnego, a także ubezpieczenia OC.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Grozi mu również wysoka grzywna.

Funkcjonariusz, który podjął interwencję wobec nietrzeźwego kierującego, w policji pracuje już 5 rok. Od dwóch lat służę pełni w pionie kryminalnym.

reklama

grudzień, 2019

17GRU21:00Dżem z Elektronów w Czapli!Pijana Czapla, ul. Górna 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X