13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od poniedziałku miejskie biblioteki otwarte dla czytelników

WiadomościOd poniedziałku miejskie biblioteki otwarte dla czytelników

Od poniedziałku czynne będą filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Użytkownicy będą mogli korzystać jednak tylko z wypożyczalni, a czytelnie, stanowiska komputerowe oraz kąciki dla dzieci pozostaną zamknięte.

reklama

Jak poinformowała w piątek Katarzyna Masiewicz z biura promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, biblioteki czynne będą od poniedziałku do piątku. W trakcie dnia przewidziano jednak godzinna przerwę techniczną związaną z dezynfekcją pomieszczeń.

Użytkownicy i bibliotekarze są zobowiązani do noszenia maseczek i zachowania bezpiecznej odległości. Użytkownicy mogą korzystać jedynie z wypożyczalni. Czytelnie, stanowiska komputerowe, punkty xero oraz kąciki zabaw dla dzieci pozostają zamknięte.

reklama

Wstrzymany zostaje wolny dostęp do księgozbioru dla użytkowników. Książki będzie podawał bibliotekarz. Z uwagi na zagrożenie zwracane zbiory będą poddawane 5-dniowej kwarantannie. W katalogu bibliotecznym zostanie nadany im status „Wstrzymane wypożyczanie”.

W piątek 8 maja rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony w tym roku pod hasłem #ZasmakujWBibliotece.

reklama

„Dla nas ten czas jest symbolem jedności naszego środowiska oraz kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek. Do tej pory staraliśmy się wypełnić naszą przestrzeń bogatą paletą różnorodnych wydarzeń, troszczyliśmy się o relacje i dokładaliśmy wszelkich starań, aby dostarczać radości z czytania. Dlatego mamy pewność, że najpiękniejszym prezentem będzie informacja o otwarciu bibliotek. Od 11 maja znów powitamy czytelników w naszych progach”- podkreśliła Katarzyna Masiewicz.

Jak wyjaśniła, to dobry moment, aby przybliżyć pierwsze lata działalności olsztyńskiej biblioteki. Przez cały czas trwania Tygodnia Bibliotek od 8 do 15 maja bibliotekarze zapraszają nie tylko do filii, ale również do przestrzeni internetowej.

„Każdego dnia podzielimy się smaczkami z naszej historii. Ponadto przygotowaliśmy inne atrakcje, konkurs wspomnieniowy czytelników oraz szereg informacji na temat bezpiecznego korzystania z naszych zbiorów w czasie zagrożenia epidemiologicznego” – wskazała.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia