4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zapaść w ofertach pracy największa w historii

WiadomościZapaść w ofertach pracy największa w historii

Aż o 28 proc. z miesiąca na miesiąc spadła w kwietniu liczba ofert opublikowanych przez polskie portale rekrutacyjne. Najmniejszy popyt na pracowników był w hotelarstwie, turystyce i gastronomii – informuje w środę „Rzeczpospolita”.

reklama

Kwiecień, który zwykle przynosił ożywienie w rekrutacji, w tym roku przyniósł jej rekordową zapaść. Opublikowano niespełna 135 tys. ofert pracy, ponad 52 tys. mniej niż w marcu i aż o 80 tys. mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. I najmniej od ponad czterech lat – wynika z udostępnionej „Rzeczpospolitej” analizy Katedry Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

„Mniejszy popyt na pracowników był w kwietniu widoczny w każdej branży, a najgorsza sytuacja była w hotelarstwie, turystyce i gastronomii, gdzie liczba ofert zmniejszyła się o 74 proc.” – informuje na łamach gazety autor analizy Robert Pater z WSIiZ. Jak zaznacza, nawet w sektorach, które są dość odporne na skutki kryzysu wywołanego pandemią, czyli w IT, ubezpieczeniach, finansach czy w budownictwie, pracodawcy rzadziej szukają teraz pracowników niż to było jeszcze w marcu.

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
coco
6 maja 2020 12:19

przecież urzędy pracy, są tyko po to, by rejestrować jakie jest bezrobocie. Zna ktoś kogoś kto znalazł pracę w urzecie pracy? Za normalne pieniądze oczywiście

Popularne
Ogłoszenia
Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja
Zawalił się strop Domu Kultury w Piszu