fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Problem z gniazdem bociana pod Olsztynem

Kurier Extra Problem z gniazdem bociana pod Olsztynem

Kiedy w połowie marca para bocianów przyleciała do swojej rodzinnej wsi Giedajty nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła. Na słupie elektrycznym, w miejscu gdzie powinno się znajdować ich rodzinne gniazdo, sterczał metalowy szpikulec uniemożliwiający lądowanie na nim. Okazało się, że w lutym przyjechała ekipa elektryków i zdemontowała platformę na której było gniazdo.

– Przylatują po tylu miesiącach a tu ich dom rozwalony, gdzie teraz mają mieszkać- oburza się jedna z sąsiadek bocianów- spytałam się elektryków po co zabierają platformę to odpowiedzieli, że do remontu. I jeszcze ten pałąk przykręcili w miejsce gniazda. Nie mogłam patrzeć jak samiec układa te gałązki i nic mu nie wychodzi, patyki od razu spadają na ziemię.

Pani bocianowa na początku stała na dachu sąsiedniego budynku i tylko się przyglądała pracy partnera. Zbliżał się czas na złożenie jaj i powiększenie bocianiej rodziny a przytulnego gniazdka jak nie była tak nie ma. W końcu kilka dni temu stracił cierpliwość i odleciała, pan bocian został sam bez partnerki i domu.

– Widocznie zostawiła go dla innego- domyśla się pan Eugeniusz – pani bocian jak nie ma szans znieść jajka, to szuka szczęścia z innym partnerem. Nasz bociek został sam, jak zobaczy lecącą samicę to skrzydła rozkłada do tyłu i zaczyna klekotać, wabiąc partnerkę, ale ta tylko zniża lot i gdy zobaczy w jakim stanie jest gniazdo to leci dalej zostawiając nieudacznika. Mógłby założyć gniazdo w innym miejscu, bocian jest uparty, z którego gniazda wylatuje do tego wraca.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x