fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Decyzja ws. żłobków i przedszkoli będzie rozważana do ostatniej chwili

Olsztyn nie zdecydował, czy otworzy miejskie żłobki i przedszkola 6 maja. „Trwają w tej sprawie rozmowy, które mogą trwać nawet do ostatniej chwili” – poinformowała rzecznik prasowa urzędu Marta Bartoszewicz.

„Decyzja rządu ws. możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli od 6 maja nas zaskoczyła” – powiedziała rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie Marta Bartoszewicz. Dodała, że miasto nie zdecydowało jeszcze, czy otworzy publiczne żłobki i przedszkola.

Bartoszewicz dodała, że miasto czeka na decyzję wojewody w tej sprawie. „Gdy był nakaz zamknięcia żłobków i przedszkoli wojewoda nas o tym poinformował, teraz czekamy na podobną informację” – powiedziała rzecznik urzędu.

Władze Olsztyna rozpoczęły wewnętrzne rozmowy dotyczące otwarcia miejskich placówek dla dzieci. W ocenie Marty Bartoszewicz decyzja, czy miasto otworzy żłobki i przedszkola może zapaść „dosłownie w ostatniej chwili”. „Rozważamy m.in. kwestie bezpieczeństwa personelu, dzieci i ich rodzin” – podkreśliła Bartoszewicz.

„Oczywiście nie mamy wpływu na decyzję właścicieli prywatnych przedszkoli” – podkreśliła.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę na konferencji prasowej, że w drugiej fazie odmrażania gospodarki, od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Wskazał, że decyzja w tej kwestii każdorazowo będzie zależeć od organów prowadzących.

Przeczytaj także:

Trudna sytuacja żłobków niepublicznych. Znikną z Olsztyna?

ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

  1. Jestem pielęgniarką, chciałabym mieć możliwość posłania synka do przedszkola przynajmniej dwa razy w tygodniu. Moja mama nie może nim się zająć, jest w grupie ryzyka i nie wychodzi obecnie ze swojego domu. Grzymowicz zapewne będzie się bawił naszym kosztem, albo nie otworzy, albo do ostatniej chwili będzie dezorganizował nasze życie i trzymał w niepewności. No cóż, takie postępowanie jest niegodne publicznej funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...