2 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023

Bajkowy Mikołaj w olsztyńskim Manhattanie

„Bajkowy Mikołaj – urok zimy i rodziny” – to hasło, które przez całą niedzielę będzie królować w olsztyńskim Manhattanie przy pl. Pułaskiego. Najstarsze i najbardziej olsztyńskie z olsztyńskich centrów handlowych przygotowało w tym roku niepowtarzalne Mikołajki dla dzieci i dorosłych!

Program wydarzenia jest niezwykle bogaty, a jego doświadczeni organizatorzy (Stowarzyszenie Bajka) mają za sobą już m.in. kolejne edycje Światowych Dni Bajki. Imprezę poprowadzą natomiast pracownicy renomowanego Teatru Lalek oraz nauczyciele i pracownicy olsztyńskich domów kultury.

Co zaproponowali przy okazji tegorocznych Mikołajków? Ano, całkiem sporo. Zarówno z myślą o dzieciach, jak i ich rodzicach. Co konkretnie? Przede wszystkim gry i zabawy dostosowane do wieku oraz płci dziecka, a także liczne konkursy i występy artystyczne ze szczególnym uwzględnieniem atmosfery nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W planach jest m.in. koncert kolęd w wykonaniu dzieci oraz „Spotkanie z fantastyką” i konkurs gier planszowych. Do tego wspólne czytanie bajek i – uwaga, atrakcja numer 1 (!) – pisanie listów do Mikołaja.

Nadzór nad całością ma sprawować… oj tak, jakżeby inaczej… sam Mikołaj. A wraz z nim – Śnieżynka z cukierkami.

Tego dnia szans na jakąkolwiek nudę w Manhattanie nie będzie nawet co szukać 😉

A podczas zakupów, jak zawsze a Manhattanie, #WszystkieBarwyZakupów. W grudniu Manhattan jest bowiem czynny również w niedziele.

Początek imprezy o godzinie 10.00.