fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Chiny. Wykryto kolejne przypadki koronawirusa przy granicy z Rosją

W prowincji Heilongjiang wykryto poprzedniej doby 79 nowych zakażeń koronawirusem wśród Chińczyków, którzy wrócili niedawno z graniczącej z tym regionem Rosji – podały we wtorek chińskie media. Miejscowe władze starają się powstrzymać drugą falę epidemii.

Chiński rząd zniósł 8 kwietnia obowiązujący od ponad dwóch miesięcy zakaz wyjazdu z miasta Wuhan w środkowej części kraju, gdzie wybuchła epidemia nowego patogenu. We wtorek władze Pekinu poinformowały, że od tamtej pory przebadano ponad tysiąc osób przybyłych z Wuhanu do stolicy, a wszystkie wyniki były ujemne.

Surowe środki kwarantanny wprowadziło natomiast 70-tysięczne miasto Suifenhe w Heilongjiangu, gdzie w ostatnich dniach wykrywano dziesiątki infekcji przywleczonych z Rosji. Mieszkańcom zakazano wychodzenia z osiedli, a każda rodzina może wysłać jedną osobę na zakupy raz na trzy dni – informowały chińskie media.

Moment szczytowy epidemii koronawirusa w Chinach minął wiele tygodni temu, ale w kraju narastają obawy o drugą falę zachorowań. Szczególny niepokój budzą infekcje przywleczone z zagranicy oraz przypadki bezobjawowe. Najwięcej, ponad 430 zakażeń przywleczonych, wykryto wśród osób przybyłych z Rosji – podał dziennik „Xin Jing Bao”.

Przejście graniczne z Rosją w Suifenhe zostało zamknięte, a miejscowe władze oferują nagrody pieniężne w wysokości do 5 tys. juanów (prawie 3 tys. zł) za informacje o osobach nielegalnie przekraczających granicę. W mieście powstaje również pierwszy w Chinach, poza Wuhanem, tymczasowy szpital polowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem – podał portal Sixth Tone.

W Suifenhe i Harbinie, stolicy prowincji Heilongjiang, wszystkie osoby przybywające z zagranicy muszą przejść test na koronawirusa i poddać się 28-dniowej kwarantannie.

Chińskie władze ograniczyły ruch osobowy przez granice o 90 proc. i starają się powstrzymać niekonieczne podróże – powiedział na konferencji prasowej urzędnik imigracyjny Liu Haitao, cytowany przez agencję Reutera. „Nasza granica jest długa i oprócz przejść granicznych jest też szereg przejść górskich, ścieżek, przejść promowych i małych dróg. Sytuacja jest bardzo skomplikowana” – dodał.

Według Reutera wiele osób opuściło Suifenhe w obawie przed zakażeniem, ale inni ufają środkom zapobiegawczym wprowadzonym przez władze. „Nie muszę się obawiać. Robiłbym to, gdyby były lokalne infekcje, ale nie było ani jednej. Wszystkie (zainfekowane osoby) są z zagranicy i wszystkie odesłano na kwarantannę” – powiedział mieszkaniec miasta Zhao Wei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...