fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Pierwsi przedsiębiorcy z Warmii i Mazur otrzymali już wypłaty mikropożyczek

WiadomościPierwsi przedsiębiorcy z Warmii i Mazur otrzymali już wypłaty mikropożyczek

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, którzy musieli zaprzestać działalności gospodarczej z powodu pandemii koronawirusa otrzymali już wypłaty mikropożyczek. To niskooprocentowana pożyczka do 5 tys. zł, która może być umorzona pod warunkiem utrzymania przez przedsiębiorcę zatrudnienia.

Jak poinformował w środę dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski, do 6 kwietnia od przedsiębiorców z Warmii i Mazur wpłynęło 1234 wniosków o mikropożyczkę a rozpatrzono 312 z nich.

Mikropożyczka to instrument finansowy z tak zwanej tarczy antykryzysowej dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających do 9 osób. Ma złagodzić skutki zaprzestania działalności z powodu pandemii koronawirusa.

Jak podał Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, np. w Elblągu złożono 165 wniosków, w Giżycku – 100, w Iławie – 111, Olsztynie – 210, a w powiecie olsztyńskim 81 wniosków.

Przekazano już pierwsze wypłaty na kwotę 795 tys. zł dla 173 mikroprzedsiębiorców w sumie zatrudniających 710 osób.

Do tej pory najwięcej mikropożyczek wypłacono w Ełku, bo 305 tys. zł, potem w Szczytnie – 115 tys. zł, w Giżycku i Iławie po 100 tys. zł, w Olsztynie – 80 tys. zł i w powiecie olsztyńskim 20 tys. zł, a w Mrągowie – 70 tys. zł.

Zgodnie z przepisami pożyczka dla przedsiębiorców podlega umorzeniu pod warunkiem, że pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia, nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020.

Wnioski o mikropożyczkę można składać do Powiatowych Urzędów Pracy. Wnioski można także złożyć poprzez platformę praca.gov.pl.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze