fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 4 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

W garażu trzymali zapasy. 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26 tabletek ekstazy

Wiadomości W garażu trzymali zapasy. 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26...

Policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mieszkańców Szczytna. 37-latek i jego 36-letni znajomy ukryli narkotyki w jednym z garaży położonych na terenie miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy o łącznej wadze blisko 106 gramów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. 37-latek odpowie dodatkowo za wprowadzanie narkotyków do obrotu. Sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (26.03) policjanci kryminalni zapukali do jednego z mieszkań położonych na terenie miasta Szczytno. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem 37-latek może ukrywać narkotyki. Policjanci zastali dwóch mieszkańców Szczytna, którzy przebywali w garażu położonym na terenie posesji. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. Unikali kontaktu wzrokowego i nie odpowiadali racjonalnie na zadawane im pytania.

W trakcie przeszukania garażu kryminalni zabezpieczyli blisko 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26 tabletek ekstazy. W związku z powyższym, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej jednostki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 36-latek odpowie za posiadanie narkotyków, natomiast jego o rok starszy kolega za posiadanie i udzielanie nielegalnych substancji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Karą do 10 lat pozbawienia wolności, zagrożone jest też udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x