24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W garażu trzymali zapasy. 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26 tabletek ekstazy

WiadomościW garażu trzymali zapasy. 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26...

Policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mieszkańców Szczytna. 37-latek i jego 36-letni znajomy ukryli narkotyki w jednym z garaży położonych na terenie miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy o łącznej wadze blisko 106 gramów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. 37-latek odpowie dodatkowo za wprowadzanie narkotyków do obrotu. Sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

reklama

W miniony czwartek (26.03) policjanci kryminalni zapukali do jednego z mieszkań położonych na terenie miasta Szczytno. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem 37-latek może ukrywać narkotyki. Policjanci zastali dwóch mieszkańców Szczytna, którzy przebywali w garażu położonym na terenie posesji. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. Unikali kontaktu wzrokowego i nie odpowiadali racjonalnie na zadawane im pytania.

22-latek uprawiał konopie i dodawał susz do domowych wypieków

W trakcie przeszukania garażu kryminalni zabezpieczyli blisko 19 gramów marihuany, 87 gramów amfetaminy i 26 tabletek ekstazy. W związku z powyższym, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej jednostki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 36-latek odpowie za posiadanie narkotyków, natomiast jego o rok starszy kolega za posiadanie i udzielanie nielegalnych substancji.

reklama

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Karą do 10 lat pozbawienia wolności, zagrożone jest też udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Wyluzowany 17-latek z Olsztyna palił trawkę na ulicy koło policyjnych tajniaków
Wyluzowany 17-latek z Olsztyna palił trawkę na ulicy koło policyjnych tajniaków