fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyński Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Olsztyn przygotował pakiet informacji i rozwiązań pomocowych dla przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o wsparcie w związku z epidemią koronawirusa – Olsztyński Pakiet Przedsiębiorcy.

Ulga w wysokości czynszu najmu i dzierżawy gruntu, ulgi w podatkach od nieruchomości i środków transportu – to działania, jakie mogą pomóc naszym przedsiębiorcom – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna – Apeluję także do innych właścicieli nieruchomości, aby rozważyli możliwość wprowadzenia ulg dla najemców lokali, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Należy podkreślić, że każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie.

Pakiet pomocowy przyznany będzie mógł zostać na okres od dnia 13.03.2020 r. do odwołania.

reklama

Dla kogo?

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których działalności zostały dotknięte konsekwencjami epidemii, tj. ograniczeniami w usługach oraz handlu w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. Za powyższym idą ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, w tym między innymi działalności handlowej, hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej, a także wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania galerii handlowych.

Czekamy na systemowe rozwiązania rządu, które mogą rozszerzyć zakres pomocy. Zdajemy sobie sprawę z ogromnie trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, zarówno przedsiębiorcy, jak i samorząd – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna. Nasze działania wpisują się w obowiązujące procedury i przepisy ustawowe.

W przypadku zapytań, wątpliwości, prosimy o kontakt e-mailowy na adres: [email protected]

Ważne!

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego i ograniczenia sposobu przemieszczania się, nie przewiduje się dostarczania wniosków osobiście do budynków Urzędu Miasta Olsztyna.

Podkreślić należy, że każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie.

W przypadku, gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia. Z wnioskiem należy jednak wystąpić na minimum 30 dni przed upływem terminu odroczenia lub upływem płatności danej raty.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs