fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Wolontariuszki szyją maseczki dla miejscowego szpitala

Wiadomości Wolontariuszki szyją maseczki dla miejscowego szpitala

Kętrzynie wolontariuszki szyją maseczki wielokrotnego użytku dla miejscowego szpitala. To wyraz wsparcia dla personelu medycznego i forma podziękowania za pracę – powiedział we wtorek dyrektor szpitala Wojciech Glinka.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest kętrzynianka Ewa Zych.

„Znamy się z panią Ewą osobiście. Już wcześniej nam pomagała i z nami współpracowała. Dzięki niej szpital dostał pościel na oddziały. Pościel pochodziła z hoteli w Trójmieście. Została przeszyta i dostosowana i teraz służy pacjentom” – powiedział dyrektor szpitala.

Teraz pani Ewa wraz z paniami Bożeną, Jadwigą i Krystyną szyje maseczki dla kętrzyńskiego szpitala. Maseczki stały się bowiem towarem deficytowym. Szpital kupił belę „tetry”, a panie usiadły do maszyn do szycia.

„Już dziś dostaniemy 80 maseczek, a ma być ich w sumie 500. Są to profesjonalne maseczki czterowarstwowe. Za wzór posłużyła nam ta, którą znaleźliśmy w magazynie, a pochodzi z 1983 roku. Po sterylizacji, maseczek będzie używał personel kętrzyńskiego szpitala. To są maseczki wielokrotnego użytku” – powiedział dyrektor Wojciech Glinka.

Jak dodał, w Kętrzynie nie ma oddziału zakaźnego, ale maseczek używa się na każdym innym oddziale.

„Oprócz koronawirusa pacjenci w Polsce mają jeszcze inne choroby: grypy, zawały, łamią też nogi. Ta akcja to przede wszystkim forma podziękowania personelowi medycznemu za pracę. To wyraz wsparcia dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu. Trzeba o nich dbać i ich chronić, bo jak oni zachorują to na nic się zda specjalistyczny sprzęt. Jak zabraknie lekarzy i pielęgniarek nie będzie miał kto obsługiwać medycznych urządzeń” – ocenił dyrektor.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x