fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 4 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Robert Biedroń lansował się w Olsztynie. Nagle zaatakował go mężczyzna

Mieszkańcy oczekują, że państwo przedstawi strategię rozwoju miast wojewódzkich, które nie są dużymi ośrodkami – powiedział w środę w Olsztynie kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Podkreślił, że Warmia i Mazury, to region, który dotkliwie odczuł skutki transformacji po 1989 roku.

„Doceniam piękno Warmii i Mazur i wiem, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powinien znać bijące serce naszego kraju. Cieszę się, że Polska ma takie regiony, jak Warmia i Mazury, tylko to nie wystarczy” – powiedział Biedroń w środę na konferencji prasowej w Olsztynie. Jak mówił, „mieszkańcy oczekują, że państwo sprawi, iż takie miasta jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Opole czy Olsztyn, będą silnymi prężnymi ośrodkami, na które władza centralna będzie miała pomysł i będzie je wspierała”.

Podkreślił, że „są miasta, które znalazły swoją formułę”. Przypomniał, że „Rzeszów stał się Doliną Lotniczą, w Rzeszowie, na Podkarpaciu, także w Krośnie, powstają nowoczesne technologie, części do nowoczesnych samolotów”.

Przypomniał, że „Warmia i Mazury miała być Krzemową Doliną”, ale – jak ocenił – „tak się niestety nie stało”. Jego zdaniem, „państwo musi przedstawić swoją strategię dotyczącą rozwoju większych miast, ale nadal gdzieś pozostawionych w tyle za Gdańskiem, Wrocławiem, Warszawą czy Łodzią”.

„Jeśli zostanę prezydentem Polski będę dbał o to, aby razem z władzami samorządowymi, razem z ośrodkami uniwersyteckimi wypracować plan rozwoju miast wojewódzkich, które nie mogą konkurować z wielkimi ośrodkami. One potrzebują wsparcia ze strony państwa i decydentów”- mówił kandydat na prezydenta.

Przypomniał, że przez pięć lat studiował w Olsztynie i z tego powodu – jak mówił – „ma dług wobec Olsztyna i tego regionu”. „Zrobię wszystko, aby wspierać ziemię warmińską i ziemię mazurską, która od 1989 roku bardzo dotkliwie doświadcza tego, czym jest niesprawiedliwa transformacja” – zadeklarował.

Konferencję kandydata Lewicy zakłócił mężczyzna, który krzyknął w jego kierunku: „Ty pracujesz dla Niemców a nie dla Polaków” oraz „Precz z Biedroniem”.

W środę Biedroń odwiedza woj. warmińsko-mazurskie; zbiera podpisy poparcia i spotyka się z sympatykami na wiecach wyborczych w Nowym Mieście Lubawskim, Iławie i Olsztynie. Jak mówił dziennikarzom, Lewica zebrała już ponad 100 tys. podpisów pod jego kandydaturą, ale zbiórka będzie nadal trwała.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. O mandat ubiegają się – oprócz Biedronia – również m.in. walczący o reelekcję Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny Szymon Hołownia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

ŹródłoPAP

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...