fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 30 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nastolatki pobiły starszego chłopaka. Aresztowała je już policja. Zdradziły powód ataku


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Stosowanie przemocy wobec innej osoby, bez względu na powody, jest karygodne i nigdy nie będzie akceptowane. Przekonały się o tym dwie nastolatki z ostródzkiej gminy, które na oczach innych osób zaatakowały i pobiły swojego znajomego. Zrobiły to, by dać mu nauczkę, a teraz same otrzymają lekcję odpowiedzialności. Usłyszały już zarzuty i ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Cała sprawę opisaliśmy w artykule: Gimnazjalistki pobiły chłopaka. Nagranie trafiło do sieci

Do napaści doszło w minioną środę (05.02) przed wejściem do jednego z ostródzkich sklepów. Dwie nastolatki spotkały tam znanego im 20-latka. Po krótkiej wymianie zdań nagle zaatakowały młodego mężczyznę, bijąc go po ciele. Informacja o tym fakcie dotarła do policjantów. Funkcjonariusze ustalili dane uczestników zajścia. We wtorek (11.02) 17-latka i jej o rok młodsza koleżanka zostały zatrzymane i przesłuchane. Obie młode kobiety przyznały się do zarzucanych czynów i podały powód swojego agresywnego zachowania. Tłumaczyły, że zaatakowały 20-latka, by dać mu nauczkę, ponieważ ten źle się wypowiadał na temat ich wspólnej koleżanki. To jednak nie usprawiedliwia ich działania. Bez względu na motywacje nie ma przyzwolenia na taką agresję i stosowanie przemocy wobec innych osób.

Jak się okazało, 17-latka tej napaści dopuściła się dzień po swoich urodzinach, dlatego usłyszała zarzut pobicia i za swój czyn odpowie już jako osoba dorosła. Grozi jej teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

6 KOMENTARZE

  1. A takie pytanie jak by chlopak odal i by wygrał to czy on powinien być oskarżany przez prokuratora ???
    Moji zdaniem ofiara przemocy powinna miec prawo do obrony i byc zwolniona z jakiej kolwiek odpowiedzialnosci za spowodowanie urazów u agresora.

  2. Ja się chce być traktowaną jak kobieta to tak trzeba się zachowywać. A jak nie to daje się dyspensę na wpiernicz co ten młody człowiek powinien też zrobić, wyje**ać w twarz gonga aż by zęby zostawiła na chodniku i wtedy to by była najlepsza nauczka ;).

  3. Ja się chce być traktowaną jak kobieta to tak trzeba się zachowywać. A jak nie to daje się dyspensę na wpier***ol co ten młody człowiek powinien też zrobić, wyje**ać w twarz gonga aż by zęby zostawiła na chodniku i wtedy to by była najlepsza nauczka ;).

  4. Ja się chce być traktowaną jak kobieta to tak trzeba się zachowywać. A jak nie to daje się dyspensę na wpierdol co ten młody człowiek powinien też zrobić, wyje**ać w ryj gonga aż by zęby zostawiła na chodniku i wtedy to by była najlepsza nauczka ;).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs