7 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Lidia Staroń zaapelowała do Prezydenta Dudy o jak najszybsze podpisanie ustawy sądowej

WiadomościLidia Staroń zaapelowała do Prezydenta Dudy o jak najszybsze podpisanie ustawy sądowej

Chyba wszystkie strony środowego spotkania ws. sądów były przekonane o potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości; różne są natomiast stanowiska, co do szczegółów noweli ustaw sądowych – mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po spotkaniu Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

reklama

Mucha po środowym spotkaniu głowy państwa z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych wyraził też opinię, że prezydent Andrzej Duda dysponuje wystarczającym zasobem wiedzy, by mógł podjąć decyzje co do nowelizacji ustaw sądowych.

Środowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych z prezydentem Dudą ws. reformy wymiaru sprawiedliwości trwało ok. 1,5 godz. Wzięli w nim udział: Ryszard Terlecki i Przemysław Czarnek z PiS, Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej, któremu towarzyszyła mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram ze stowarzyszenia Wolne sądy. Klub Lewicy reprezentowali Krzysztof Gawkowski oraz Włodzimierz Czarzasty, klub PSL-Kukiz15 – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Stanisław Tyszka, a Koło Konfederacja – Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak. W spotkaniu udział wzięła też Lidia Staroń z Koła Senatorów Niezależnych.

reklama

Według ministra spotkanie dotyczyło nie tylko nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. “Dyskusja obejmowała problematykę w ogóle wymiaru sprawiedliwości; dotyczyła tych zagadnień, które dzisiaj są istotne z punktu widzenia opinii publicznej” – zaznaczył.

Mucha relacjonował, że jeśli chodzi o głosy, które były formułowane co do nowelizacji ustaw sądowych pojawiały się również apele. Jak wskazał niezależna senator Lidia Staroń zaapelowała o jak najszybsze podpisanie ustawy. Podobny apel sformułowali przedstawiciele klubu PiS – mówił minister. Z kolei politycy opozycji zwracali się do prezydenta o zawetowanie nowelizacji lub skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

W ubiegły czwartek po tym, gdy Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych rozszerzających odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów, liderzy trzech klubów opozycyjnych: KO, Lewicy i PSL-Kukiz15 zaapelowali do prezydenta o spotkanie. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję.

reklama

Więcej:

Szok. Lidia Staroń odcina się od PiS-u. Wydała oświadczenie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

25 KOMENTARZY

25 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
NIEmowa
4 lutego 2020 18:42

Czyli lada dzień PRAWA senator dostanie SPRAWIEDLIWY kop na intratniejsze stanowisko. PiSy namnożyli tyle byle jakich fuszek,ale za ogromną kasę, że “niezależna” będzie zadowolona. Wyborcy znowu wydymani, głosowali za czekoladą a dostali gówno.

Anulka
1 lutego 2020 04:37

A mysleli, ze nadal sie bedą rozmnazać we wlasnym uwitym kokonie [wsobnie] Żeby b yłó tak jak było,- kto to mówił z postkomunistów ostatnio z nadania PO ?

Polecane
Ogłoszenia