fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szok. Lidia Staroń odcina się od PiS-u. Wydała oświadczenie

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji; będę senatorem niezależnym, na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom – oświadczyła Lidia Staroń (niezależna) wybrana ponownie do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

„Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą – +zawsze po stronie ludzi+ – nie takiego czy innego ugrupowania”- poinformowała w oświadczeniu przesłanym TKO senator Lidia Staroń.

„Nie wygrałam tych wyborów, bo poparła mnie ta, czy inna partia, czy też dlatego, że któreś z ugrupowań nie wystawiło swojego kandydata”- wskazała.

Jak podkreśliła, wygrała, bo poparli ją wyborcy, którzy dobrze oceniają to, co dla nich robi jako ich senator.

„Dlatego też na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom, ułatwiające im życie. Tak jak dotychczas będę też rozmawiała ze wszystkimi – walcząc o lepsze przepisy” – podkreśliła w oświadczeniu Lidia Staroń.

Wskazała, że „tak właśnie było w mijającej kadencji przy procedowaniu dwóch ustaw dotyczących komorników (które m. in. wzmacniają nadzór nad komornikami, wprowadzają obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych), przy procedowaniu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (która daje m. in. prawo do majątku spółdzielni) czy też przepisów o skardze nadzwyczajnej”. Dodała, że „dzięki temu, te przepisy są dziś prawem”.

To będzie druga kadencja Lidii Staroń w Senacie. Zagłosowało na nią 106 035 wyborców, co dało jej poparcie 59,46 proc. W okręgu olsztyńskim oprócz Lidii Staroń do Senatu kandydowały jeszcze trzy osoby: Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska), Andrzej Maciejewski (KW Prawica) oraz Leszek Bubel startujący z własnego komitetu wyborczego.

Działacze PiS przekonywali, że Staroń cieszy się tu dużym uznaniem, stąd decyzja tej partii, by nie wystawić w tym okręgu swego kandydata w wyborach do Senatu.

ŹródłoPAP

7 KOMENTARZE

 1. Ale ostatnio głosowała jak PiS przeciw wprowadzeniu w kraju stanu klęski epidemii.
  W głosowaniu było 51 do 49.Pis zawsze na nią może liczyć !! w trudnych chwilach to ona będzie decydowała . Nie na darmo pozwalają jej się promować w TVPiS u Jaworowicz.

 2. TKO po co manipulujecie? Pani Staroń nie odcięła się od PISu tylko, oświadczyła że „nie będzie senatorem opozycji ani koalicji”. Sam głosowałem na nią, mimo że do sejmu głosowałam na PIS. Nie ma w tym mieście skuteczniejszego polityka, a już z pewnością o większych kompetencjach społecznych i ogólnym poważaniu. Polityk w najlepszym tego słowa znaczeniu. Podziwiam i życzę dalszych sukcesów.

 3. Może powi3 ktoś jak skończyła się sprawa slynn3gonkomorbika i rolnika któremu Niby niesłusznie zabrano traktor?? Co się okazało? Czy prawda jest że to komornik okazał się pokrzywdzonym, bo rolnik był……

 4. Dobrze ze PiS bo za czasów Po to podwyżka była emerytury 3zl o wyprzedali cały majątek, fabryki pozamykano ludzie ich nie interesowali wszystko to przezylam

  3
  11
  • Teraz masz 70 zł więcej i za tą kwotę sprzedajesz swoją wolność i niezależność. Gdy PiS przeprowadzi swoje zmiany, nie będziesz im już potrzebna i wtedy co najwyżej ujrzysz gest Lichockiej.

 5. Ojtam, ojtam. Stanowisko doradcze w jakiejś SSP dla kogoś z bliskich za 30k miesięcznie i już będzie wiadomo, gdzie jest „+zawsze po stronie ludzi+”.
  Nie życzę tego i nie prorokuję, ale wszystko jest możliwe.

  7
  5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...