fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Szok. Lidia Staroń odcina się od PiS-u. Wydała oświadczenie

WiadomościSzok. Lidia Staroń odcina się od PiS-u. Wydała oświadczenie

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji; będę senatorem niezależnym, na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom – oświadczyła Lidia Staroń (niezależna) wybrana ponownie do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

reklama

“Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą – +zawsze po stronie ludzi+ – nie takiego czy innego ugrupowania”- poinformowała w oświadczeniu przesłanym TKO senator Lidia Staroń.

“Nie wygrałam tych wyborów, bo poparła mnie ta, czy inna partia, czy też dlatego, że któreś z ugrupowań nie wystawiło swojego kandydata”- wskazała.

reklama

Jak podkreśliła, wygrała, bo poparli ją wyborcy, którzy dobrze oceniają to, co dla nich robi jako ich senator.

Pies Łukasza Michnika rozczulił mieszkańców Olsztyna

“Dlatego też na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom, ułatwiające im życie. Tak jak dotychczas będę też rozmawiała ze wszystkimi – walcząc o lepsze przepisy” – podkreśliła w oświadczeniu Lidia Staroń.

reklama

Wskazała, że “tak właśnie było w mijającej kadencji przy procedowaniu dwóch ustaw dotyczących komorników (które m. in. wzmacniają nadzór nad komornikami, wprowadzają obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych), przy procedowaniu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (która daje m. in. prawo do majątku spółdzielni) czy też przepisów o skardze nadzwyczajnej”. Dodała, że “dzięki temu, te przepisy są dziś prawem”.

To będzie druga kadencja Lidii Staroń w Senacie. Zagłosowało na nią 106 035 wyborców, co dało jej poparcie 59,46 proc. W okręgu olsztyńskim oprócz Lidii Staroń do Senatu kandydowały jeszcze trzy osoby: Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska), Andrzej Maciejewski (KW Prawica) oraz Leszek Bubel startujący z własnego komitetu wyborczego.

Z nieba do Sejmu? Prawdziwy skok ze spadochronem zamiast „spadochroniarzy” z PiS

Działacze PiS przekonywali, że Staroń cieszy się tu dużym uznaniem, stąd decyzja tej partii, by nie wystawić w tym okręgu swego kandydata w wyborach do Senatu.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Herbert
16 października 2019 16:12

TKO po co manipulujecie? Pani Staroń nie odcięła się od PISu tylko, oświadczyła że “nie będzie senatorem opozycji ani koalicji”. Sam głosowałem na nią, mimo że do sejmu głosowałam na PIS. Nie ma w tym mieście skuteczniejszego polityka, a już z pewnością o większych kompetencjach społecznych i ogólnym poważaniu. Polityk w najlepszym tego słowa znaczeniu. Podziwiam i życzę dalszych sukcesów.

Adwokat
16 października 2019 15:09

Może powi3 ktoś jak skończyła się sprawa slynn3gonkomorbika i rolnika któremu Niby niesłusznie zabrano traktor?? Co się okazało? Czy prawda jest że to komornik okazał się pokrzywdzonym, bo rolnik był……

Polecane
Ogłoszenia
Wyborcze zaskoczenie w Olsztynie? Wyniki do Senatu z 75% komisji
Olsztyński kandydat Trzeciej Drogi za depenalizacją trawki i z propozycjami dla młodych