Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Szok. Lidia Staroń odcina się od PiS-u. Wydała oświadczenie

reklama

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji; będę senatorem niezależnym, na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom – oświadczyła Lidia Staroń (niezależna) wybrana ponownie do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

„Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą – +zawsze po stronie ludzi+ – nie takiego czy innego ugrupowania”- poinformowała w oświadczeniu przesłanym TKO senator Lidia Staroń.

„Nie wygrałam tych wyborów, bo poparła mnie ta, czy inna partia, czy też dlatego, że któreś z ugrupowań nie wystawiło swojego kandydata”- wskazała.

reklama

Jak podkreśliła, wygrała, bo poparli ją wyborcy, którzy dobrze oceniają to, co dla nich robi jako ich senator.

„Dlatego też na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom, ułatwiające im życie. Tak jak dotychczas będę też rozmawiała ze wszystkimi – walcząc o lepsze przepisy” – podkreśliła w oświadczeniu Lidia Staroń.

Wskazała, że „tak właśnie było w mijającej kadencji przy procedowaniu dwóch ustaw dotyczących komorników (które m. in. wzmacniają nadzór nad komornikami, wprowadzają obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych), przy procedowaniu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (która daje m. in. prawo do majątku spółdzielni) czy też przepisów o skardze nadzwyczajnej”. Dodała, że „dzięki temu, te przepisy są dziś prawem”.

To będzie druga kadencja Lidii Staroń w Senacie. Zagłosowało na nią 106 035 wyborców, co dało jej poparcie 59,46 proc. W okręgu olsztyńskim oprócz Lidii Staroń do Senatu kandydowały jeszcze trzy osoby: Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska), Andrzej Maciejewski (KW Prawica) oraz Leszek Bubel startujący z własnego komitetu wyborczego.

Działacze PiS przekonywali, że Staroń cieszy się tu dużym uznaniem, stąd decyzja tej partii, by nie wystawić w tym okręgu swego kandydata w wyborach do Senatu.

reklama

styczeń, 2020

25STY16:30Muzyka zespołu Metallica symfonicznie–Olsztyn Dodatkowy KoncertFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

5 KOMENTARZE

 1. TKO po co manipulujecie? Pani Staroń nie odcięła się od PISu tylko, oświadczyła że „nie będzie senatorem opozycji ani koalicji”. Sam głosowałem na nią, mimo że do sejmu głosowałam na PIS. Nie ma w tym mieście skuteczniejszego polityka, a już z pewnością o większych kompetencjach społecznych i ogólnym poważaniu. Polityk w najlepszym tego słowa znaczeniu. Podziwiam i życzę dalszych sukcesów.

 2. Może powi3 ktoś jak skończyła się sprawa slynn3gonkomorbika i rolnika któremu Niby niesłusznie zabrano traktor?? Co się okazało? Czy prawda jest że to komornik okazał się pokrzywdzonym, bo rolnik był……

 3. Dobrze ze PiS bo za czasów Po to podwyżka była emerytury 3zl o wyprzedali cały majątek, fabryki pozamykano ludzie ich nie interesowali wszystko to przezylam

  3
  2
 4. Ojtam, ojtam. Stanowisko doradcze w jakiejś SSP dla kogoś z bliskich za 30k miesięcznie i już będzie wiadomo, gdzie jest „+zawsze po stronie ludzi+”.
  Nie życzę tego i nie prorokuję, ale wszystko jest możliwe.

  2
  5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X