fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Zaostrza się spór pomiędzy Grzymowiczem a Małkowskim. Wielka kłótnia na sesji Rady Miasta

Wiadomości Zaostrza się spór pomiędzy Grzymowiczem a Małkowskim. Wielka kłótnia na sesji Rady...

Spór pomiędzy obecnym prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem a byłym prezydentem Czesławem Jerzym Małkowskim przybiera na sile. Podczas środowej sesji rady miasta obaj wielokrotnie wchodzili ze sobą w spory, Małkowski stoi za próbą przeprowadzenia referendum ws. odwołania Grzymowicza.

Grupa referendalna od miesiąca zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Piotra Grzymowicza z fotela prezydenta Olsztyna. Aby przeprowadzić referendum inicjatorzy do 9 marca muszą zebrać 13 tys. podpisów, nie informują, ile dotąd zebrali.

Mimo, że inicjatywę referendalną tworzą osoby nie uczestniczące na co dzień w życiu politycznym Olsztyna powszechnie wiadomo, że stoi za nimi były prezydent Czesław Małkowski. Na krótko przed ogłoszeniem inicjatywy referendalnej Małkowski zamieszczał w internecie na swoich kontach filmy ze spotkań przygotowujących tę inicjatywę i otwarcie ją popierał. Małkowski został odwołany z fotela prezydenta Olsztyna w wyniku referendum w 2008 r., gdy wybuchała seksafera z jego udziałem. Pod koniec ubiegłego roku Małkowski został prawomocnie oczyszczony z zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki.

Małkowski dotąd nie uczestniczył w publicznych atakach na Grzymowicza, zmieniło się to jednak w środę podczas sesji rady miasta. Małkowski wielokrotnie kontrował Grzymowicza wskazując, że ten źle zarządza miastem i doprowadził finanse Olsztyna na skraj wyczerpania. Zarzucił Grzymowiczowi m.in. odstraszanie turystów wprowadzaniem dla nich wyższych opłat w strefie płatnego parkowania. Podniósł też, że prezydent zamierza pozbawić właścicieli kilku prywatnych przedszkoli ich placówek, ponieważ miasto ma sporządzić plan zagospodarowania parceli wokół przedszkoli i następnie je sprzedać. W ocenie Małkowskiego sprzedaż przedszkoli powinna preferować osoby dotąd prowadzące te placówki, w jego ocenie przetargi, które zamierza przeprowadzić miasto, mogą wygrać osoby postronne.

Narzekając na „fatalny stan finansów miasta” Małkowski złożył też do przewodniczącego rady miasta prośbę o przygotowanie projektu uchwały zmniejszającej diety radnych z 1,8 tys. do 1 tys. zł. Zadeklarował, że on sam od jutra będzie przelewał 800 zł ze swojej diety na konto Caritas. Jeszcze podczas sesji rady miasta Małkowski został pouczony, że tego rodzaju inicjatywa wymaga złożenia pod wnioskiem podpisu co najmniej trzech radnych, czego on nie uczynił.

Grzymowicz przed kilkoma dniami zarzucił ludziom związanym z inicjatywą referendalną rozsiewanie na jego temat nieprawdziwych informacji, m.in. takiej, że został tymczasowo aresztowany, i że przegrał proces o budowę w Olsztynie linii tramwajowej. „Każda walka o władzę ma różne motywy. Często mają one podłoże osobiste, wynikające z własnych ambicji czy interesów. Nie będę tego oceniał, ale nigdy nie zgodzę się, żeby dalszy rozwój Olsztyna i jego wspólnoty miał u swoich podstaw wmontowany mechanizm kłamstwa, pomówienia, nadinterpretacji i hejtu. To nie są wartości, na których buduje się dobro wspólne – nasz Olsztyn!” – napisał w wydanym przed kilkoma dniami oświadczeniu Grzymowicz.

Przeczytaj oświadczenie prezydenta: „Sensacyjna informacja”. Piotr Grzymowicz aresztowany? Prezydent wydał oświadczenie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x