fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

„Sensacyjna informacja”. Piotr Grzymowicz aresztowany? Prezydent wydał oświadczenie

Wiadomości "Sensacyjna informacja". Piotr Grzymowicz aresztowany? Prezydent wydał oświadczenie

Piotr Grzymowicz wydał dziś oficjalne oświadczenie. Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej krążą różne domysły oraz plotki. Prezydent Olsztyna stanowczo zaprzecza oraz grozi podjęcie kroków prawnych w obronie swojego wizerunku.

Poniżej publikujemy oświadczenie w całości:

Szanowni Mieszkańcy Olsztyna!

W ostatnim czasie spotykam się z coraz większą falą dezinformacji, kłamstw oraz pomówień dotyczących mnie jako funkcjonariusza publicznego, pełniącego urząd prezydenta Olsztyna – a także sytuacji finansowej samorządu olsztyńskiego. Działania te sprawiają wrażenie zorganizowanych i – jak sądzę – mają związek z inicjatywą referendalną.

Nie tak dawno obiegła Olsztyn sensacyjna, ale z gruntu fałszywa informacja o moim aresztowaniu. Kolportowane są także nieprawdziwe i niemające żadnego potwierdzenia w faktach informacje o jakoby przegranym procesie samorządu Olsztyna z hiszpańską firmą FCC, z którą w roku 2013 zerwaliśmy z merytorycznych powodów kontrakt na wykonanie trakcji tramwajowej. To właśnie dzięki tamtej, podjętej w odpowiednim czasie decyzji zdołaliśmy terminowo zrealizować i rozliczyć projekt przywracający tramwaje w Olsztynie. Równolegle serwuje się opinii publicznej insynuacje, godzące w moje dobra osobiste, a także w wizerunek organu administracji publicznej, jakim jest urząd prezydenta miasta, jakobym przyjmował korzyści osobiste.

Zdecydowanie protestuję przeciwko tym niegodnym praktykom. Zapewniam, że nie byłem nigdy aresztowany, a proces sądowy z firmą FCC jest w fazie początkowej i z uwagi na złożoność zagadnień prawdopodobnie będzie trwał jeszcze bardzo długo. Z jego dotychczasowego przebiegu można wywnioskować, że nie rysują się dla samorządu Olsztyna jakiekolwiek zagrożenia finansowe związane z werdyktem sądu. Przeciwnie, do tej pory dzięki moim staraniom wyegzekwowaliśmy od niesolidnego wykonawcy kwotę 25 mln zł tytułem gwarancji i jestem przekonany, że to gmina Olsztyn otrzyma należne od firmy FCC odszkodowanie.

Jako osoba od wielu lat pełniąca funkcje publiczne mam świadomość, że muszę się liczyć ze wzmożoną krytyką i z faktem, że nie zawsze będzie ona elegancka. Jednak nigdy nie zaakceptuję kłamstwa, jako formy walki o władzę. Z tych względów każde, nawet zawoalowane, zarzucanie mi przyjmowania korzyści osobistych lub przypisywanie mi innych niegodnych praktyk będę zgłaszał organom ścigania, domagając się ukarania autora zniesławienia lub pomówienia. To nie tylko moje prawo jako Piotra Grzymowicza, ale także mój obowiązek jako prezydenta miasta. Jestem gotów na merytoryczną debatę ze swymi adwersarzami o problemach miasta. Próbę zastąpienia jej zorganizowaną kampanią kłamstw i oszczerstw traktuję jako dowód braku prawdziwych argumentów.

Każda walka o władzę ma różne motywy. Często mają one podłoże osobiste, wynikające z własnych ambicji czy interesów. Nie będę tego oceniał, ale nigdy nie zgodzę się, żeby dalszy rozwój Olsztyna i jego wspólnoty miał u swoich podstaw wmontowany mechanizm kłamstwa, pomówienia, nadinterpretacji i hejtu. To nie są wartości, na których buduje się dobro wspólne – nasz Olsztyn!

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Przeczytaj także:

16 KOMENTARZE

 1. Co mam nowego w mieście: miejsca rekreacji i wypoczynku (okolice jeziora Krzywego i Długiego), odnowione parki przy Starym Mieście, Park Centralny, Górka Jasia, Park Jakubowo i inne, kilometry nowych ścieżek rowerowych, nowe miejsca zabaw dla dzieci, nowy basen, nowe ulice w tym Obiegową, Łynostradę, dobry transport publiczny w tym tramwaj, posadzono setki nowych drzew, rower miejski itd. I coś jeszcze, kilka tytułów: „Olsztyn zajął I miejsce za wydatki na inwestycje ze wsparciem unijnym w latach 2014-2017 wśród miast wojewódzkich, Olsztyn wyróżniony w konkursie ECO-miasto (konkurs organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce), Olsztyn wyróżniony za odzysk odpadów, Olsztyńskie parki wśród najlepszych inwestycji Polski Wschodniej” Podziękowania dla Pana Piotra Grzymowicza i jego współpracowników.

  10
  8
 2. kończ Waść wstydu sobie oszczędź, spowodowałeś że przyszli po poprzednika to teraz przyjdą po Ciebie,
  Karma is coming back…

  9
  6
  • Lepszego prezydenta nie będzie poprzedni prezydent tylko balował a Olsztyn był taki jak po wojnie nic się nie zmieniało od kiedy jest Grzymowicz Olsztyn zmienił się bardzo to jest moim zdaniem najlepszy gospodarz brawo

   8
   11
 3. Jestem mieszkanką Olsztyna i przykro mi że niemam, gdzie pójść z dziećmi wszystko po zabierane po zamykane. Kiedyś w sobotę człowiek mógł iść wszędzie wszystko było dla ludzi dziś niema nic wciąż tylko betonowanie. Chcę Prezydenta który jak przyjdę do niego to mnie przyjmie wysłucha i pomoże jak kiedyś było tak za czasów innych Prezydentów… Ja i wszyscy których znam jesteśmy za Referendum i chcemy Prezydenta dla nas mieszkańców..

  15
  9
 4. Panie prezydencie proszę zważyć na fakt iż to mieszkancy miasta Olsztyn składają podpisy pod referendum. Ja jako mieszkanka jestem niezadowolona z Pana zaraządzenia Olsztynem. Podkreślić chcę również że chce dobrego prezydenta . To ze glosuje pod referendum nie znaczy ze zagłosuję na poprzednika.Olsztyn pozabieral dotacje przedszkolom doplaty do basenow niema nic. Ja jako matka jestem oburzona. Owszem dostajemy 500plus idzie to na dzirci ale zamiast odkladac na kolonie trzeba placic za takie rzeczy.

  11
  10
  • malo ci kobieto?ciekawa jestem co ty dla miasta zrobilas ? ile masz lat pracy.kazdy wychowuje sam swoje dzieci.ja mialam 3 i panstwo mi nic nie dokladalo .30 lat pracy i teraz place podatki na twoje dzieci.badz sobie oburzona i zebraj dalej.

   7
   9
   • A nieprawda, była dotacja na basen dla dzieci, wszystkie dzieci w 2 klasie chodziły za darmo na naukę pływania w ramach wf. Ja też chodziłam a mam już po 40, więc i Twoje dzieci chodziły. A w ubiegłym roku to odebrano. Moja córka nie miała już basenu w szkole za co można podziękować prezydentowi Olsztyna. Tramwaje były ważniejsze.

    1
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: