-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Okradał rodziców, bo potrzebował pieniędzy na… kebaby

PiszOkradał rodziców, bo potrzebował pieniędzy na... kebaby

Policjanci skierują do sądu rodzinnego i nieletnich sprawę 15-latka, który od kilku lat okradał swoich rodziców. Nastolatek wynosił z domu pieniądze oraz różne inne wartościowe przedmioty, np. dysk twardy, skrzynkę z narzędziami, markowe perfumy czy alkohol. Nastolatek twierdził, że potrzebował pieniędzy na kebaby. W trakcie interwencji chłopak miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Do piskich policjantów zgłosił się mieszkaniec Pisza informując o problemach wychowawczych z 15-letnim synem. Z rozmowy wynikało, że już od kilku lat nastolatek okradał swoich rodziców. Wszystko rozpoczęło się od drobnych sum pieniędzy, które ginęły z portfela. Chłopak cały czas twierdził, że potrzebuje pieniędzy na kebaby. Ostatecznie 15-latek wyniósł z domu m.in. dysk twardy, skrzynkę z narzędziami, markowe perfumy oraz dekoder. Zgłaszający oszacował straty na kwotę 2000 złotych. Dodał, że z barku zginęła też duża butelka alkoholu o wartości 120 złotych.

Groził sprzedawczyni, że ją ukłuje igłą i zarazi chorobą

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia piscy śledczy ustalili, że część skradzionych z domu rzeczy nastolatek sprzedawał w lombardzie. Policjanci chcieli też porozmawiać z nastolatkiem. Niestety nie udało im się to. 15-latek znajdował się bowiem pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Sprawą nastolatka zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich. Ojciec złożył bowiem wniosek o ściganie i ukaranie syna za liczne kradzieże, których dokonał na ich szkodę.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
20-latek wszedł do sklepu z AGD i RTV i chciał ukraść telewizor
Poszukiwana bezwstydna kobieta, która uciekła z trzema sukienkami