fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zabójstwo 21-latka pod barem z kebabem. Obrona chce uniewinnienia

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznał we wtorek apelację w procesie Tunezyjczyka, w pierwszej instancji skazanego na 12 lat więzienia za zabójstwo 21-latka niedaleko baru z kebabem w Ełku. Obrona chce uniewinnienia, rodzina zmarłego – surowszej kary. Wyrok ma zostać ogłoszony 16 grudnia.

Tunezyjczyk był kucharzem w barze; to od awantury w tym lokalu zaczęło się całe zajście w noc sylwestrową 2016-2017. Gdy z baru wybiegł młody mężczyzna, zabierając bez płacenia dwie butelki napojów, w pościg ruszył Tunezyjczyk oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk.

Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny, podczas której został on pchnięty nożem. Młody mężczyzna zmarł.

Właściciel lokalu został oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy rannemu; już wcześniej dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu. Tunezyjczyk został oskarżony o zabójstwo i udział w bójce. W czerwcu przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zapadł w jego sprawie wyrok.

Został skazany na 12 lat więzienia. Ma też zapłacić matce i siostrze 21-latka, które mają w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia.

Apelacje złożyli: obrońca i pełnomocnik oskarżycielek posiłkowych. Obrona chce uniewinnienia, ewentualnie uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do ponownego rozpoznania w pierwszej instancji lub – jeśli sąd uzna, że obecna kwalifikacja prawna jest właściwa – łagodniejszej kary 8 lat więzienia. Rodzina zmarłego uważa, że 12 lat więzienia to kara zbyt łagodna, chce jej podwyższenia do 25 lat.

Prokuratura apelacji nie składała; wyrok jest zgodny z jej żądaniem przed sądem okręgowym.

Ze względu na zawiłość sprawy sąd apelacyjny publikację swego orzeczenia odroczył do 16 grudnia.

ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

  1. Niestety mimo to że chłopak sam sprowokował sytuację itd. Tunezyjczyk nie miał prawa go zabić. Ludzie idą siedzieć w tym kraju za samoobronę a tutaj złapali i zabili….

  2. Rodzinka złodzieja chce 25 lat dla winnego śmierci synka złodzieja, który nie dość że sam sprowokował i wszczął zadymę, to jeszcze ukradł. Skoro chcą większej kary dla Tunezyjczyka, to niech tak samo wnioskują o większą karę dla własnego synulka bandziora pieprzonego!!

    6
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...