Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-3 C
Olsztyn
środa, 11 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Zabójstwo 21-latka pod barem z kebabem. Obrona chce uniewinnienia

reklama

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznał we wtorek apelację w procesie Tunezyjczyka, w pierwszej instancji skazanego na 12 lat więzienia za zabójstwo 21-latka niedaleko baru z kebabem w Ełku. Obrona chce uniewinnienia, rodzina zmarłego – surowszej kary. Wyrok ma zostać ogłoszony 16 grudnia.

Tunezyjczyk był kucharzem w barze; to od awantury w tym lokalu zaczęło się całe zajście w noc sylwestrową 2016-2017. Gdy z baru wybiegł młody mężczyzna, zabierając bez płacenia dwie butelki napojów, w pościg ruszył Tunezyjczyk oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk.

Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny, podczas której został on pchnięty nożem. Młody mężczyzna zmarł.

reklama

Właściciel lokalu został oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy rannemu; już wcześniej dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu. Tunezyjczyk został oskarżony o zabójstwo i udział w bójce. W czerwcu przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zapadł w jego sprawie wyrok.

Został skazany na 12 lat więzienia. Ma też zapłacić matce i siostrze 21-latka, które mają w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia.

Apelacje złożyli: obrońca i pełnomocnik oskarżycielek posiłkowych. Obrona chce uniewinnienia, ewentualnie uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do ponownego rozpoznania w pierwszej instancji lub – jeśli sąd uzna, że obecna kwalifikacja prawna jest właściwa – łagodniejszej kary 8 lat więzienia. Rodzina zmarłego uważa, że 12 lat więzienia to kara zbyt łagodna, chce jej podwyższenia do 25 lat.

Prokuratura apelacji nie składała; wyrok jest zgodny z jej żądaniem przed sądem okręgowym.

Ze względu na zawiłość sprawy sąd apelacyjny publikację swego orzeczenia odroczył do 16 grudnia.

reklama

grudzień, 2019

27GRU19:00DJ WIKA I DJ KRISSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

4 KOMENTARZE

  1. Niestety mimo to że chłopak sam sprowokował sytuację itd. Tunezyjczyk nie miał prawa go zabić. Ludzie idą siedzieć w tym kraju za samoobronę a tutaj złapali i zabili….

  2. Rodzinka złodzieja chce 25 lat dla winnego śmierci synka złodzieja, który nie dość że sam sprowokował i wszczął zadymę, to jeszcze ukradł. Skoro chcą większej kary dla Tunezyjczyka, to niech tak samo wnioskują o większą karę dla własnego synulka bandziora pieprzonego!!

    5
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X