Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-3 C
Olsztyn
środa, 11 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Akt oskarżenia ws. pożaru w olsztyńskim hotelu

reklama

Prokuratura rejonowa Olsztyn–Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi jednego z olsztyńskich hoteli Wiesławowi P. i jego synowi Radosławowi P. Zarzucono im m.in. zły stan hotelu i nieumyślne wywołanie w nim pożaru.

Sprawę będzie rozpoznawał olsztyński sąd rejonowy. O wysłaniu do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformował prokurator rejonowy dla Olsztyna-Północy Arkadiusz Szulc.

W Wigilię 2018 roku w hotelu nad jeziorem Żbik w Olsztynie wybuchł pożar. W obiekcie znajdowało się wówczas 179 osób. Strażacy ewakuowali 20 gości zajmujących pokoje, które sąsiadowały z kotłownią, a 159 osób zdążyło samodzielnie uciec z obiektu. Strażacy walczyli z ogniem kilka godzin; przyczyny pożaru wyjaśniało śledztwo.

reklama

Okazało się, że pożar nieumyślnie spowodował menager hotelu Radosław P., który pod ścianę kotłowni wysypał żarzący się popiół. Od niego zajęła się ściana ocieplona styropianem i papą.

Radosław P. formalnie jest menagerem hotelu, obiekt należy do jego ojca Wiesława P. Zarówno ojcu jak i synowi prokuratura zarzuciła, że użytkują hotel mimo zakazu powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. „W zarzucie jest napisane, że obiekt nie był utrzymywany w należytym stanie technicznym” – informował wcześniej PAP prokurator Szulc. W ocenie śledczych wiele elementów hotelu nie spełnia norm bezpieczeństwa, m.in. w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Wiesław P. usłyszał również zarzut notorycznego łamania sądowego zakazu prowadzenia auta. Uprawnienia do kierowania samochodami cofnięto mu w związku z przekroczeniem liczby punktów karnych.

reklama

grudzień, 2019

14GRU13:00XI WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY / DZIEŃ 3Starówka Olsztyn, stare miastoKategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Koncerty,Kulinarne,Muzyka,Rozrywka,Wydarzenia miejskie

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X