fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mężczyzna dwukrotnie postrzelony na Kortowie w żebra. Służby ratunkowe w stan pełnej gotowości

Mężczyzna postawił służby ratunkowe w stan pełnej gotowości po tym, jak zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił operatora o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”. 

Wczoraj po południu oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie, że na terenie Osiedla Kortowo dorosły mężczyzna może być ranny i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Osoba zgłaszająca interwencję, zanim się rozłączyła powiadomiła służby o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”.

Dyżurny olsztyńskiej jednostki policji, na miejsce interwencji natychmiast wysłał policyjny patrol, aby zweryfikować otrzymane informacje i udzielić poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Po tej dramatycznej wiadomości, telefon, z którego dzwonił poszkodowany mężczyzna zamilkł.

Sprawa wyglądała bardzo poważnie, ponieważ nikt nie był pewien w jakim stanie może znajdować się poszkodowany oraz czy w zdarzeniu nie ucierpiały osoby postronne. Policjanci za poszkodowanym przeszukali dokładnie teren olsztyńskiego Kortowa oraz przyległy do Al. Warszawskiej. Ostatecznie, mężczyzna, który dzwonił do operatora CPR został znaleziony na pętli autobusowej – był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie „żartownisia”, który bezpodstawnie postawił w stan pełnej gotowości służby ratunkowe.

Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień w której spędził noc. Dopiero następnego dnia, gdy wytrzeźwiał i był w pełni świadomy, za bezpodstawne wezwanie policji został na niego nałożony mandat karny w kwocie 500 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nadużywanie numeru alarmowego stawia w stan realnego zagrożenia zdrowia a nawet życia osoby, które naprawdę mogą potrzebować pomocy.

ŹródłoKMP Olsztyn

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...