Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Mężczyzna dwukrotnie postrzelony na Kortowie w żebra. Służby ratunkowe w stan pełnej gotowości

reklama

Mężczyzna postawił służby ratunkowe w stan pełnej gotowości po tym, jak zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił operatora o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”. 

Wczoraj po południu oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie, że na terenie Osiedla Kortowo dorosły mężczyzna może być ranny i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Osoba zgłaszająca interwencję, zanim się rozłączyła powiadomiła służby o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”.

Dyżurny olsztyńskiej jednostki policji, na miejsce interwencji natychmiast wysłał policyjny patrol, aby zweryfikować otrzymane informacje i udzielić poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Po tej dramatycznej wiadomości, telefon, z którego dzwonił poszkodowany mężczyzna zamilkł.

reklama

Sprawa wyglądała bardzo poważnie, ponieważ nikt nie był pewien w jakim stanie może znajdować się poszkodowany oraz czy w zdarzeniu nie ucierpiały osoby postronne. Policjanci za poszkodowanym przeszukali dokładnie teren olsztyńskiego Kortowa oraz przyległy do Al. Warszawskiej. Ostatecznie, mężczyzna, który dzwonił do operatora CPR został znaleziony na pętli autobusowej – był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie „żartownisia”, który bezpodstawnie postawił w stan pełnej gotowości służby ratunkowe.

Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień w której spędził noc. Dopiero następnego dnia, gdy wytrzeźwiał i był w pełni świadomy, za bezpodstawne wezwanie policji został na niego nałożony mandat karny w kwocie 500 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nadużywanie numeru alarmowego stawia w stan realnego zagrożenia zdrowia a nawet życia osoby, które naprawdę mogą potrzebować pomocy.

reklama

grudzień, 2019

20GRU18:00Koncert Świąteczny 2019 - MS1I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, Mickiewicza 6 tel. 89 527 53 53

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X