fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Policyjny pościg za kierowcą forda

reklama

Policjanci zatrzymali kierującego osobowym fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca podczas ucieczki uderzył w drzewo, wysiadł z auta i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po kilkuset metrach.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 20-latek wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W ubiegłym tygodniu podczas nocnego patrolu, policjanci z Biskupca na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli osobowego forda z niesprawnym oświetleniem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej i porozmawiać z kierowcą na temat stanu technicznego jego pojazdu. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami Biskupca w kierunku miejscowości Najdymowo. W pewnym momencie kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, następnie porzucił uszkodzone auto i zaczął uciekać pieszo. Po podjętym przez policjantów pościgu mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony po przebiegnięciu kilkuset metrów. Okazało się, że 20-letni mężczyzna miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca osobowego forda trafił do policyjnego aresztu.

20-latek już stracił swoje prawo jazdy, którym nie zdążył nacieszyć się zbyt długo. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze