fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policyjny pościg za kierowcą forda

Wiadomości Policyjny pościg za kierowcą forda

Policjanci zatrzymali kierującego osobowym fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca podczas ucieczki uderzył w drzewo, wysiadł z auta i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po kilkuset metrach.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 20-latek wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W ubiegłym tygodniu podczas nocnego patrolu, policjanci z Biskupca na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli osobowego forda z niesprawnym oświetleniem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej i porozmawiać z kierowcą na temat stanu technicznego jego pojazdu. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami Biskupca w kierunku miejscowości Najdymowo. W pewnym momencie kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, następnie porzucił uszkodzone auto i zaczął uciekać pieszo. Po podjętym przez policjantów pościgu mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony po przebiegnięciu kilkuset metrów. Okazało się, że 20-letni mężczyzna miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca osobowego forda trafił do policyjnego aresztu.

20-latek już stracił swoje prawo jazdy, którym nie zdążył nacieszyć się zbyt długo. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przeczytaj także:

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: