fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Funkcjonariusz Służby Więziennej namawiał aby kogoś zabić w Olsztynie

Wiadomości Funkcjonariusz Służby Więziennej namawiał aby kogoś zabić w Olsztynie

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do zabójstwa oraz nadużycie uprawnień.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 8 listopada 2019 r. wniósł do Sądu Rejonowego w Olsztynie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do dokonania zabójstwa oraz nadużycie uprawnień. Oba czyny zarzucane podejrzanemu miały zostać popełnione w latach 2017 – 2018 w Olsztynie i Dobrym Mieście.
Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował wobec Łukasza R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd podjął taką decyzję, ponieważ istnieje obawa ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania. W ocenie Sądu istnieje także realna obawa, że Łukasz R. pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień. Ponadto, należy mieć na uwadze, że w wypadku potwierdzenia się zarzutów podejrzanemu grozi surowa kara.

Na postanowienie w tej sprawie służy zażalenie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x