fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Funkcjonariusz Służby Więziennej namawiał aby kogoś zabić w Olsztynie

Wiadomości Funkcjonariusz Służby Więziennej namawiał aby kogoś zabić w Olsztynie

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do zabójstwa oraz nadużycie uprawnień.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 8 listopada 2019 r. wniósł do Sądu Rejonowego w Olsztynie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więziennej podejrzanego o podżeganie do dokonania zabójstwa oraz nadużycie uprawnień. Oba czyny zarzucane podejrzanemu miały zostać popełnione w latach 2017 – 2018 w Olsztynie i Dobrym Mieście.
Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 8 listopada 2019 r. zastosował wobec Łukasza R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd podjął taką decyzję, ponieważ istnieje obawa ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania. W ocenie Sądu istnieje także realna obawa, że Łukasz R. pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień. Ponadto, należy mieć na uwadze, że w wypadku potwierdzenia się zarzutów podejrzanemu grozi surowa kara.

Na postanowienie w tej sprawie służy zażalenie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x