fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 29 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ponad 100 tys. zł zebrano na odbudowę Kuźni Społecznej


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Olsztyński Bank Żywności w licytacjach i zbiórce publicznej zebrał ponad 100 tys. zł na odbudowę pomieszczeń Kuźni Społecznej, która spłonęła w połowie października. Na posprzątanie spalonych lokali potrzeba 200 tys. zł.

O wynikach zbiórki na odbudowę Kuźni Społecznej poinformowała TKO rzecznik prasowa olsztyńskiego Banku Żywności Edyta Jermakow.

„W przyszłym tygodniu do spalonych pomieszczeń wejdzie specjalistyczna firma, która zajmie się uprzątnięciem pogorzeliska. Koszt jej pracy to 200 tys. zł. Choć wyniki zbiórki i pieniądze z prowadzonych na rzecz Kuźni Społecznej licytacji są imponujące, za co bardzo wszystkim dziękujemy, to jak widać koszty związane z pożarem są ogromne” – powiedziała Jermakow.

O pomoc i wsparcie finansowe w odbudowie Kuźni Społecznej kilka dni temu w mediach społecznościowych apelował m.in. prezydent Andrzej Duda.

Kuźnia Społeczna działała w Olsztynie przy Banku Żywności. Odbywały się tam warsztaty i służące aktywizacji zawodowej szkolenia. Siedzibę miała tam też redakcja lokalnego magazynu lifestyle’owego. Kuźnia mieściła się w dzielnicy Zatorze, w wyremontowanych i odrestaurowanych dzięki unijnym pieniądzom budynkach XIX w. koszar. Działała niespełna miesiąc, pożar wybuchł w nocy i strawił większą część budynku. Straty oszacowano na 5 mln zł. Spaliły się m.in. biura wyposażone w sprzęt komputerowy, meble, ale także sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy oraz systemy klimatyzacyjne.

Przyczyny pożaru wyjaśnia policyjne śledztwo.

Pożar Kuźni Społecznej bardzo poruszył lokalną społeczność, która spontanicznie organizowała akcje wsparcia dla Banku Żywności, m.in. lokalna gazeta zlicytowała swoją pierwszą stronę, a dochód ze sprzedaży tzw. czołówki przekazała na odbudowę Kuźni.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs