fbpx
14 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najlepsze zdjęcia zobaczysz w Olsztynie

OlsztynNajlepsze zdjęcia zobaczysz w Olsztynie

W Olsztyńskim Planetarium kolejny rok z rzędu zagościły najlepsze dokumentalne fotografie z Polski i świata nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto.

reklama

Wyczerpani walkami demonstranci pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas “Czarnego czwartku” w Kijowie oraz tłum, który próbuje zlinczować pojmanego snajpera – to tematy dwóch zdjęć, które otrzymały dwie z czterech głównych nagród w konkursie BZ WBK Press Foto. Autorką pierwszego, które zdobyło tytuł Zdjęcia Roku, jest Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza). Drugie zdjęcie wykonała Simona Supino (Super Expres), która otrzymała Nagrodę Rzeczpospolitej, patrona medialnego konkursu.

Wśród tematów tegorocznych nagród głównych jest również niezwykle radosne i pełne euforii wydarzenie, jakim było zwycięstwo Polaków z Niemcami w meczu eliminacyjnym Mistrzostw EURO 2016. Zdjęcie Piotra Bławickiego (East News) przedstawia Sebastiana Milę po strzeleniu bramki.

reklama

Wyróżnione zdjęcia 11. już edycji konkursu BZ WBK Press Foto po raz piąty można zobaczyć również w Olsztynie. Wystawę można oglądać za darmo do 18 listopada w budynku planetarium przy al. Piłsudskiego 38.

Spośród ponad 5,3 tys. zdjęć zgłoszonych do konkursu przez 368 zawodowych fotoreporterów jury nagrodziło 32 autorów.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia