18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Wybierz Sportowca Roku z regionu

OlsztynWybierz Sportowca Roku z regionu

Rusza kolejna edycja plebiscytu na najlepszych sportowców powiatu olsztyńskiego osiągających wysokie wyniki sportowe w 2014 roku. Wnioski można składać do końca stycznia.

reklama

Tradycyjnie w każdym roku jednemu sportowcowi z powiatu, który został zgłoszony do plebiscytu, przyznaje się tytuł „Sportowca Roku Powiatu Olsztyńskiego” za szczególne osiągnięcia w jego dyscyplinie. W konkursie mogą wziąć udział zawodnicy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy, zajęli medalowe miejsca w mistrzostwach Polski, zostali zakwalifikowani do kadry narodowej w danej dyscyplinie sportu, ustanowili rekord Świata, Europy lub Polski lub osiągnęli wysoki wynik sportowy o niewymiernym charakterze, np. rejs żeglarski dookoła świata lub zdobycie trudnego szczytu górskiego.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2015. Kandydatury do wyróżnień i nagród mogą zgłaszać: kluby sportowe działające na terenie powiatu olsztyńskiego (w tym UKS-y), Starosta Olsztyński, radni Rady Powiatu w Olsztynie i właściwe związki sportowe.

reklama

UWAGA! Kandydatury będą rozpatrywane tylko i wyłącznie na podstawie złożonych wniosków. Wyróżnienia i nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie powiatu olsztyńskiego. Powiat Olsztyński ani żaden z jego organów nie prowadzą dodatkowych rankingów sportowców, a nagrody i wyróżnienia mają charakter symboliczny, pochwalny.

Wniosek o przyznanie nagrody lub wyróżnienia powinien zawierać:

– dane osobowe kandydata (kandydatów) do nagrody/wyróżnienia zawierające dodatkowo datę i miejsce urodzenia

reklama

– informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności oraz informacje o osiągnięciu, za które nagroda/wyróżnienie ma być przyznana

– uzasadnienie wniosku, zawierające wskazanie międzynarodowego lub krajowego charakteru osiągnięcia

– określenie kategorii zawodnika

– potwierdzenie posiadanej licencji

– w przypadku wniosku za osiągnięcia zespołowe – proponowany udział członków zespołu w podziale nagrody

– datę sporządzenia wniosku i podpis wnioskodawcy.

Wniosek o przyznanie nagrody lub wyróżnienia należy złożyć w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie w terminie do dnia 31 stycznia 2015 roku.

Wniosek można pobrać TUTAJ.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane