fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]l

reklama

Warte uwagi

Mały wojownik Radomir walczy o normalne życie

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila w życiu rodziców i najbliższej rodziny. Dzień, w którym maluch przychodzi na świat wszystko zmienia i przewartościowuje. Niestety, czasami poród zapowiada także ból i łzy, kiedy wiadomo, że dziecko jest chore.

Cytomegalia i mały Radomir

Żadna choroba nie jest wyrokiem, tylko trzeba w to mocno uwierzyć i podjąć skuteczne działania. Bez takiej postawy trudno walczyć o życie, uśmiech, kolejny dzień i nie ulec rozpaczy. Dobrze wiedzą o tym rodzice Radomira, którzy w 28. tygodniu ciąży usłyszeli wyrok – cytomegalia. Pierwsze myśli i pytania pojawiające się w takim czasie bolą najmocniej i trudno znaleźć choć maleńkie światełko nadziei w tak trudnej sytuacji. Kiedy matka Radomira dowiedziała się, że jej syn urodzi się chory, od razu odsunęła wszelkie wątpliwości na bok i podjęła decyzję o intensywnej walce o jego zdrowie. Eksperymentalna terapia stała się zarówno mocną nadzieją, jak i obawą o to, czy się uda? Od tamtej pory każdy dzień stał się walką i tak jest do dzisiaj. Radomir dzielny wojownik walczy o zdrowie, a rodzice i bliscy wierzą, że zdołają mu pomóc.

Cytomegalia – co o takiego?

Może nie każdy słyszał o tej chorobie, ale jest ona dosyć powszechna. Wywołana przez wirusa CMV, atakuje bardzo często gruczoły ślinowe, ale u zdrowych osób nie sieje zniszczenia. Najmocniej zagraża ludziom ze słabą odpornością oraz jest niebezpieczna dla płodu i małego dziecka. Dużo zależy od tego, kiedy doszło do zakażenia wirusem. Jeśli nastąpi w I trymestrze, skutki mogą być tragiczne. W najgorszych wypadkach płód obumiera, a w lżejszych dochodzi do uszkodzenia różnych narządów, czyli tzw. wad wrodzonych. Dziecko może mieć np. problemy z układem moczowym, pokarmowym czy nerwowym. U Radomirka zdiagnozowano przebyte ciężkie zapalenie mózgu, dlatego organ ten nie rozwija się prawidłowo. Oprócz tego dziecko ma duże problemy ze wzrokiem, co jest właśnie wynikiem uszkodzenia mózgu. To oczywiście nie wszystkie problemy zdrowotne dziecka, ale zdeterminowani rodzice walczą o każdą, nawet najmniejszą poprawę zdrowia Radomira.

Pomaga też ciocia…

To ona napisała do naszej redakcji, przedstawiając w kilku zdaniach Radomirka i jego walkę z chorobą. Jak wygląda dzień życia 14. miesięcznego malucha? Bardzo intensywnie. Konsultacje z lekarzami, rehabilitacja i nieustanna walka o poprawę jakości życia. Jedyną nadzieją, która daje największe szanse na zapewnienie dziecku normalnego dzieciństwa, bądź jego namiastki, jest terapia komórkami macierzystymi w Bangkoku. Jednak ogromne koszty leczenia hamują podjęcie leczenia. Tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli można liczyć na wyjazd. Nadzieja jest duża. Mózg tak małego dziecka jest jeszcze mocno plastyczny, dlatego zmiany mogą być odwracalne. A to budzi ogromny zapał do walki!

Dobrze się pomaga!

Dzięki zorganizowanym przez ciocię Radomirka akcjom i licytacjom na portalach społecznościowych LINK, o jego chorobie dowiedziało się mnóstwo osób. Sporo z nich zaangażowało się w pomoc materialną i nagłośnienie akcji, m.in. zespół Enej, Mamed Khalidov, ekipa z Berkut Arrachion Olsztyn czy RIO JITS GYM. Aktywne są również duże firmy. m.in. wypożyczalnia luksusowych łodzi w Olsztynie i studio ANETT. Do skarbonki fundacji „się pomaga” na konto Radomirka: LINK dorzucają też swoje cegiełki osoby prywatne. Zielony pasek dość szybko zapełnia się, ale wciąż jeszcze sporo brakuje.
Jeśli chcesz wesprzeć ten szczytny cel, dołącz się do akcji. Każda złotówka przybliża Radomirka do leczenia, dlatego warto pomagać. Ten dzielny wojownik nauczył rodziców cieszyć się z małych rzeczy. Pomóżmy mu cieszyć się razem z nimi.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...