fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prezydent Olsztyna z wotum zaufania i absolutorium

Wielogodzinna dyskusja nas stanem miasta poprzedziła głosowanie nad wotum zaufania. Piotra Grzymowicza poparło 17 radnych, siedmiu było przeciw, a jeden obecny nie głosował.

Przygotowanie raportu o stanie miasta to zupełnie nowa instytucja. Została wprowadzona na początku poprzedniego roku. Olsztyński raport na prawie 380 stronach opisuje działania samorządu w poprzednim roku. Można zapoznać się z realizacją strategii, uchwał, budżetu obywatelskiego, jest informacja o zarządzeniach prezydenta oraz pracy wydziałów i jednostek miejskich.

– W ustawie o samorządzie jest wskazane, co taki raport powinien zawierać – wyjaśnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Miałem obowiązek przedstawić wszystkie podejmowane decyzje. Dokument został przygotowany zgodnie z ustawowymi zapisami.

Wśród najważniejszych założeń, realizowanych w 2018 roku było m.in. kontynuowanie modernizacji układu drogowego i komunikacji publicznej, dalszą rewitalizację przestrzeni publicznej, w tym realizację projektu Łynostrady.

Wśród szeregu inwestycji należy wymienić: budowę plant miejskich, parku „Górka Jasia”, rozpoczęcie rewitalizacji terenu przy Muzeum Nowoczesności wraz z dawną zajezdnią trolejbusową. Wśród inwestycji drogowych te najważniejsze dotyczyły kończenia budowy dowiązań drogowych do południowej obwodnicy miasta, przebudowy ulicy Partyzantów oraz budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

W minionym roku w Olsztynie VI raz zorganizowany został Olsztyńskie Budżet Obywatelski. W tych oryginalnych konsultacjach mieszkańcy współtworzą budżet miasta, tym samym współdecydują o inwestowaniu pieniędzy publicznych. Jest to też działanie o charakterze edukacyjnym. W głosowaniu wybrano cztery projekty zintegrowane oraz 24 osiedlowe. Na wszystkie propozycje oddanych zostało łącznie ponad 41 tys. głosów.

Poza dyskusją nad raportem o stania miasta podczas środowej (26 czerwca) sesji radni głosowali nad udzieleniem absolutorium prezydentowi Olsztyna za realizację ubiegłorocznego budżetu. Podobnie, jak w przypadku wotum zaufania, 17 radnych było za, siedmiu przeciw, jeden nie oddał głosu.

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...