14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Karetka w prezencie dla szpitala

OlsztynKaretka w prezencie dla szpitala
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu trafił nowy ambulans. Na co dzień będzie stacjonował w bazie pogotowia ratunkowego w Jezioranach, a swoim zasięgiem obejmie kilka okolicznych gmin.

reklama

Na tę karetkę czekaliśmy trzy lata – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Starania dyrekcji szpitala i współpraca z wojewodą oraz samorządami skutkują zwiększeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.

Potwierdziła to dyrektor szpitala w Biskupcu. – Mamy ogromne szczęście, bo możemy liczyć na jednostki samorządu terytorialnego i wojewodę, od którego co roku otrzymujemy środki na sprzęt medyczny. Taki zakup jak karetka nie zdarza się często i jesteśmy wdzięczni za zrozumienie potrzeb – zaznaczyła dyrektor Marta Maciejewska.

Karetka w prezencie dla szpitala
reklama

Dotację w wysokości 420 tys. zł na kupno ambulansu przekazał wojewoda warmińsko-mazurski. – Jednym z podstawowych zadań wojewody jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa, miedzy innymi poprzez ratownictwo medyczne. Musimy wymieniać karetki, bo szybko się eksploatują i osiągają duże przebiegi, co wynika z dużego obszaru i małego zagęstnienia – wyjaśnił wojewoda Artur Chojecki.

Utopić raka? Kamil Łebek popłynie dla dzieci z nowotworem, wesprze go Mazurska Służba Ratownicza

Dodatkowe 20 tys. zł przekazała szpitalowi Gmina Jeziorany. Ta kwota pozwoli wyposażyć ambulans w specjalistyczny sprzęt. – Już zamówiliśmy tablet z systemem łączności z dyspozytornią, krzesełko kardiologiczne do ewakuacji pacjentów z systemem płozowym oraz komplet opon – wymieniała Sylwia Orzoł, kierownik biskupieckiego pogotowia ratunkowego i Izby Przyjęć.

reklama

W uroczystości przekazania kluczyków do nowej karetki wzięli także udział Kamil Kozłowski – burmistrz Biskupca i Władysław Daliga – zastępca burmistrza Jezioran.

Zespół ratownictwa medycznego nowym ambulansem będzie niósł pomoc na terenie gmin Biskupiec, Kolno, Jeziorany, Dywity, Barczewo, ale też w sąsiednich powiatach – mrągowskim (Sorkwity i Kiwity) i szczycieńskim (gm. Dźwierzuty). Stara i wysłużona karetka obsługująca do tej pory ten obszar trafi do Biskupca i będzie pełnić funkcje transportową.

Nowe informacje. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej noworodek żył jeszcze przez dobę
Karetka w prezencie dla szpitala
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×