Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-2 C
Olsztyn
środa, 11 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Nie żyje 9-miesięczna dziewczynka. Rodzice z zarzutami zabójstwa i wykorzystywania seksualnego

reklama

Rodzice 9 miesięcznej dziewczynki podejrzani o jej zabójstwo Blanki trafią do aresztu na 3 miesiące – poinformował w poniedziałek rzecznik Sądu Okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk. Prokuratura postawiła obojgu zarzuty znęcania się nad niemowlęciem i zabójstwa.

Sąd podzielił wnioski prokuratury i wydał postanowienie o aresztowaniu tymczasowym podejrzanych – kobiety i mężczyzny- podał rzecznik sądu.

Dodał, że za decyzją o aresztowaniu przemawia zagrożenie wysoką karą i duże prawdopodobieństwo popełnienia czynów. Zastrzegł, że jest to wstępny etap postępowania, zbierany jest wciąż materiał dowodowy. Dodał, że podejrzani złożyli wyjaśnienia przed sądem, ale odmówił udzielenia informacji, czy przyznają się do winy i jaka jest treść wyjaśnień.

reklama

Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu – podał w poniedziałek rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.

Jak poinformował prokurator Tomkiewicz, rodzicom niemowlęcia postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad dziewczynką od kwietnia 2019 czyli od czasu, kiedy dziecko wróciło z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców. Znęcanie polegało na uderzaniu dziecka w różne części ciała.

Drugi zarzut dotyczy zabójstwa, kiedy to dziewczynka „była uderzana tępym, twardokrawędzistym narzędziem”. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało serce przebite złamanym żebrem. Prokuratura nie precyzuje, czym było uderzane dziecko. Jak powiedział prokurator, mógł to być młotek lub wałek. Niemowlę mogło być także uderzone o rant biurka albo stołu. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Została także zgwałcona.

Jak dodał prokurator, 35-letnia matka dziecka i 45-letni ojciec w czasie przesłuchania po postawieniu zarzutów nie przyznali się do winy.

Jak podał prokurator, kobieta i mężczyzna nie byli wcześniej karani. 35-latka miała jeszcze trójkę dzieci, każde z innego związku. Dzieci mieszkają u swych ojców. Prokurator podał, że o śmierci dziecka w piątek powiadomił adwokat, który został wcześniej wezwany przez podejrzaną.

Rzecznik oleckiej policji Justyna Sznel informowała w sobotę, że w piątek po godz. 20 policja otrzymała wiadomość o śmierci dziecka. Przybyły na jej wezwanie lekarz potwierdził zgon niemowlęcia.

Więcej:

Szokujące fakty w sprawie śmierci 9-miesięcznej Blanki. Rodzice zgotowali jej piekło [FOTO]

reklama

grudzień, 2019

14GRU20:00Kortez Przedpremierowo / Olsztyn / 14.12.2019 / SOLD OUT!Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego takie kobiety zachodzą w ciążę od razu taka suke wystrelizowac jak można bic i zgwałcic taką malutką niewinną istotke aniołka jeżeli nie chcesz dziecka oddaj od razu kara śmierci

  2. Ukarać tego co oddał małą z rodziny zastępczej nie słuchając nikogo dookoła. To częsta praktyka w tym kraju. A teraz kto wróci życie małej wina chorego systemu. RODZINA ZASTĘPCZA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X