Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
czwartek, 14 Listopad, 2019
6 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów [WIDEO]

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

listopad, 2019

15LIS20:0023:00KOIOS/Morbus/Bifrost w Carpenter OlsztynCarpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

Pokaż więcej wydarzeń

Olsztyński restaurator dał bezdomnemu pracę i mieszkanie. Ten okradł go po dwóch tygodniach i zniknął

reklama

Takiego podziękowania pan Dariusz Pniewski (właściciel restauracji na Starym Mieście w Olsztynie) by się nawet w największym koszmarze nie spodziewał. Bezdomny któremu dał pracę i zamieszkanie, okradł go po dwóch tygodniach. 

Wszystko zaczęło się od wpisu na portalu społecznościowym i opublikowaniu zdjęcia bezdomnego Krzysztofa: – Słuchajcie. Na starówce jest sobie Pan Krzysiek. Jest to człowiek bezdomny i bezrobotny, który poszukuje pracy. Jest z zawodu kucharzem, posiada prawo jazdy kat. B oraz C, był też w budowlance. Jak sam mówi podejmie się KAŻDEJ PRACY. Co ważne Pan Krzysiek NIE PIJE ALKOHOLU, jest abstynentem. Może siła fejsbuka pomoże znaleźć pracę człowiekowi, któremu się po prostu się nie powiodło? Jak sam mówi, ma już dość tego wszystkiego…

reklama

Prośba o pomoc dotarła do Pana Dariusza. Jak widać Facebook pokazał swoją moc, a olsztyński restaurator dobre serce – Na grupie w której jestem był post dotyczący pomocy osobie bezdomnej. Było napisane gdzie ta osoba przebywa – mówi Dariusz Pniewski olsztyński restaurator. – Bez trudu odnalazłem pana Krzyśka – prosił o jedzenie pod Wysoką Bramą. – Zabrałem go na obiad do swojej restauracji. Tam opowiedział jak po śmierci matki razem z bratem odziedziczyli mieszkanie. Brat go oszukał, sprzedał mieszkanie i nie dał mu ani grosza i tak został bezdomnym. Pan Krzysztof wydawał się być normalnym człowiekiem, któremu nie sprzyjał los. Przez parę dni przychodził do mojej restauracji i jadł tylko to na co miał ochotę, – steki, kaczki pieczone na deser szarlotki na ciepło.

Poszedłem z nim na zakupy, ponad 700 zł wydałem na ubrania. Załatwiłem mu super domek przy pensjonacie, który należy do mojego znajomego. Pracował z 2 tyg. Potem znajomy razem z żoną przyjechał do mnie i powiedział, że kogo im poleciłem do pracy i, że ich okradł.

Bezdomny ukradł trzy telewizory 32 calowe, lampki nocne z pokoi, czajniki bezprzewodowe z kuchni, przedłużacze i anteny do telewizorów. Zapakował to na rower i odjechał w siną dal.

Nigdy nas nie okradziono a pokoje wynajmujemy od 15 lat – złości się właścicielka pensjonatu – w niedzielę do sanktuarium Matki Bożej chodził, mówił, że pochodzi spod Sokółki na Podlasiu i u nich też stał się cud. Teraz jest początek sezonu a ludzie nie chcą wynajmować pokoi bez telewizora, straty szacujemy na 5 tysięcy złotych.

Jak się okazało, bezdomny Krzysztof jest wielokrotnie karanym recydywistą który w lutym opuścił Zakład Karny gdzie odbywał wyrok za włamania i kradzieże. Policja wystąpiła do prokuratury o ustalenie jego miejsca pobytu i zatrzymania złodzieja, nie jest to jednak łatwe ponieważ bezdomny nie posiada stałego miejsca pobytu.

Tak mnie oszukał i upokorzył – denerwuję się restaurator – niech drania złapią, grubo ze mną poleciał, on pewnie już kogoś robi w balona, bo za coś musi żyć, chcę ostrzec innych przed tym oszustem. Teraz trzy razy się zastanowię zanim wyciągnę rękę do potrzebującego.

 

reklama
reklama

24 KOMENTARZE

 1. Hah trafił swój na swego Pan Dariusz właściciel, raczej jego kobieta ponieważ Pan Dariusz nie może mieć nic na siebie z powodu długów tak zwany oszust, który jest naciagaczem…. Fajna Historia do mnie trafiła, więc Pan Dariusz Przez swojej długi i wyłudzenia kredyty itp , musiał wyjechac do Irlandii tam pojechał z swoją żoną i małym dzieckiem, nie mógł od swej żony już nic wyciągnąć (kasy), gdzie pracował w KFC… Przeprowadził się do Irlandii Północnej wraz z żoną i dzieckiem, ale strasznie mu się nudziło, co Pan Dario robi z nudów… Musi lecieć do Polski razem z kolegą zrobił imprezę w stylu lat 80 90 tam poznał kobietę, która była przy kasie miała prywatne przedszkole chociaż nie hula piękna a Pan Dario sam jest bazylem podbił i zakrexil się bo wywachal kasę, więc Pan Dario zostawił żonę i dziecko bez środków w irlandi razem z długami, a sam zaplodnil po 2 miesiąccj nowa wybtanke, ta sprzedała swoje udziały przedszkola, a Pan Dariusz otworzył restauracje marzeń, to zwykła menda, bardzo uczciwy, lepsze sprawa w czasach kiedy miał restauracje nad jeziorem jego nowa wybranka wzięła kredyt na łódkę która zniszczył i próbował ukraść ja sam i wyłudzić ubezpieczenie tylko zapomniał o tym, że tam jest dużo kamer i Panu dariowi nie wyszło, cieszę się bardzo, że go okradł mu podobny kolega, to zwykła wyrachowana zła postać

 2. Jaka to restauracja? Przynajmniej wpadnę na obiad i pomogę odrobić straty.
  I popieram podejście ” Teraz trzy razy się zastanowię zanim wyciągnę rękę do potrzebującego.”
  Ludzie są bezdomni i bezrobotni z wyboru a nie ze splotu okoliczności. Nie należy pomagać żebrakom bo w praktyce mają z wyłudzeń większe przychody niż ciężko pracujący ludzie z uczciwej pracy.

   • Kilka lat temu też miałem potrzebę pomocy bezdomnemu.
    Chciałem go zatrudnić, popracował kilka dni by oddalił się on czy odpowiadają mu warunki pracy (pracował ze mną, tak samo), wypłata tygodniowa bo wiadomo, człowiek w innej sytuacji materialnej, stwierdził że mu się podoba i stanie w końcu na nogi… Od kolejnego miesiąca miałem do zatrudnić, kupiłem mu ubranie, zastanawiałem się jeszcze jak niezbyt nachalnie mu pomóc w tych pierwszych tygodniach pracy, niepotrzebnie… po kilkunastu dniach zniknął jak kamień w wodę, zero kontaktu. Na szczęście pracowaliśmy razem to nic nie wyniósł.
    Zadzwonił po jakimś czasie i żadnego przepraszam czy innego gestu pokory tylko zapytał czy może przyjść do pracy… Odpowiedź mogła być jedna.

 3. A co wy myślicie, że ci ludzie są na ulicy, bo nie ma pracy? Albo tak się trafiło? To najgorsze kanalie i mendy, które są warte ujemnie dla społeczeństwa. Oni nie chcą pracy, oni chcą posiedzieć sobie, dostać hajs i się nakurwić tanim winem, to zwierzęta. Nawet są od nich gorsi, ja nie mam dla nich współczucia za grosz.
  Są przytułki, są jadłodajnie, są różne pomoce dla takich ludzi. A jak ktoś nie korzysta to wiadomo co…

  20
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

14LIS(LIS 14)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

14LIS18:00Wernisaż: Eda Yukov "What do you really want?"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

14LIS19:00Warmia Energa Olsztyn - USAR KwidzynHala Urania, al. Piłsudskiego 44

reklama

Konkurs

Warte uwagi

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów [WIDEO]

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X