fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Przedwyborcze zamieszanie z uczelnią w tle

W ostatniej niemal chwili cofnięto młodym z Olsztyna zgodę na spotkanie z kandydatami PiS-u, które miało się odbyć w budynku UWM-u. Nie zabrakło słów wzburzenia oraz oskarżeń o wyborczą cenzurę. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”81″ gal_title=”Młodzi dla Polski”]

Spotkanie Hyde Park „Perspektywy dla młodego pokolenia” z Iwoną Arent i Selimem Chazbijewiczem, ubiegającymi się w wyborach o mandat poselski z listy PiS-u, zaplanowano na 22 października w Wydziale Nauk Społecznych. Organizatorem wydarzenia byli członkowie „Młodzi dla Polski”, organizacji pozarządowej z Olsztyna, którzy chcieli porozmawiać z politykami o obecnej sytuacji młodych Polaków i ich szansach na rozwój w naszym kraju. Pozwolenie na przeprowadzenie tego spotkania uzyskali już dwa tygodnie przed planowanym wydarzeniem od dziekan WNS-u.

Do spotkania jednak ostatecznie nie doszło, a o cofnięciu zgody członkowie MdP dowiedzieli się w ostatniej chwili. – Mimo że mieliśmy zgodę od Dziekana Wydziału Nauk Społecznych UWM na skorzystanie z sali i przeprowadzenie spotkania, godzinę przed jego planowanym rozpoczęciem (!) otrzymaliśmy telefon od Kanclerza UWM, który cofnął pozwolenie – czytamy na ich stronie na Facebooku. – Nie chcemy spekulować, ale być może wpływ na tę decyzję ma fakt, iż Jego Magnificencja rektor UWM, prof. Ryszard Górecki, jest Senatorem RP z ramienia Platformy Obywatelskiej i również w obecnych wyborach jej kandydatem do Senatu RP. Niezależnie od domniemanych powodów, tak się nie robi – żalą się młodzi.

W tej sprawie zwołano również briefing prasowy. Obecna na nim posłanka Iwona Arent określiła działania uczelni jako niesprawiedliwe i nieuczciwe, wiążąc decyzję kanclerza Aleksandra Sochy z partyjnymi podziałami oraz wyborczą zagrywką kończącej się już kampanii.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...