fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jest akt oskarżenia w sprawie radnego Jarosława Sz. i jego syna

GalerieJest akt oskarżenia w sprawie radnego Jarosława Sz. i jego syna

Do sądu wpłynął akt oskarżenia dotyczący radnego miasta w Olsztynie i jego syna, którzy kilka miesięcy temu wdali się w awanturę z taksówkarzem, policjantami i strażą miejską.

reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie radnego Jarosława Sz. i jego syna prawo Galerie, Olsztyn, Wiadomości

– Obu mężczyznom przedstawiono po dwa zarzuty – informuje Arkadiusz Szwedowski, zastępca prokuratora rejonowego. – Jeden z nich dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszu drugi znieważenia funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

reklama

Przypomnijmy, że w grudniu 2013 roku radny wraz z synem wdał się w sprzeczkę w olsztyńskim taksówkarzem, który odmówił kursu, bo stwierdził, że pasażerowie są zbyt pijani. Po utarczce słownej jeden z mężczyzn miał kopnąć w samochód, więc taksówkarz wezwał na miejsce policję. Po przyjeździe patrol policji i straży miejskiej miał problem z krewkimi awanturnikami, doszło do szarpaniny, wulgaryzmów, a później na komendzie do oplucia jednego z policjantów. Radny wraz z synem noc spędzili w areszcie.

Bezprecedensowa rozprawa przeciwko UWM. Pierwsze takie postanowienie w Polsce!

W marcu tego roku radny wziął udział w mediacjach z policjantami, przeprosił ich i zapłacił kilka tysięcy złotych. Po tym wydarzeniu prokuratura mogła złożyć wniosek do sądu o warunkowe umorzenie sprawy lub akt oskarżenia. Zdecydowała się na wysłanie aktu.

reklama

Samorządowcowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat. Jarosław Sz. jest radnym klubu “Demokratyczny Olsztyn“. Do rady miasta dostał się, zdobywając 83 głosy.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tom
30 kwietnia 2014 13:42

83 głosy wystarczyły, żeby dostał się do rady???? Chyba na prawdę trzeba powalczyć o frekwencje na wyborach, to może przypadkowe osoby nie będą trafiać do Rady miasta

Tom
30 kwietnia 2014 13:42

83 głosy wystarczyły, żeby dostał się do rady???? Chyba na prawdę trzeba powalczyć o frekwencje na wyborach, to może przypadkowe osoby nie będą trafiać do Rady miasta

Polecane
Ogłoszenia
Sukces Lecha Obary w sprawie ukraińskiej rodziny. Walka z nieuczciwymi praktykami ws. świadczeń dla uchodźców
Zakończyła się 64. sesja Rady Miasta Olsztyna