fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Ponad połowa placówek oświatowych w Olsztynie przystąpiła do strajku; mają strajkować także w następnych dniach

Strona główna Wiadomości Ponad połowa placówek oświatowych w Olsztynie przystąpiła do strajku; mają strajkować także...
reklama

Ponad połowa szkół i placówek oświatowych w Olsztynie przystąpiła do strajku; zawiesiła zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze – poinformowała PAP w poniedziałek wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk. Jak wskazała, dyrektorzy szkół przysyłają wnioski o zawieszenie zajęć na następne dni.

„53 proc. jednostek oświatowych w Olsztynie zawiesiło zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze. Wciąż do wydziału edukacji spływają kolejne wnioski o zawieszenie zajęć dziś, dyrektorzy informują także, że zajęcia nie będą się odbywać także w następnych dniach” – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceprezydent Olsztyna Kaliszuk.

reklama

Jak wyjaśniła, oznacza to, że pozostałe placówki, które takich wniosków nie zgłosiły zarówno szkoły jak i przedszkola oferują zajęcia opiekuńcze albo dydaktyczne. W Olsztynie zamknięty jest oprócz szkół i przedszkoli, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy oraz bursy, w których kwaterują się dzieci i młodzież z terenu. Oznacza to, że nawet jeśli szkoła prowadzi w poniedziałek zajęcia, to dzieci spoza Olsztyna pozostały w domach.

Władze Olsztyna podały, że w poniedziałek do godziny 13 wszystkie placówki oświatowe mają przekazać pełną informację o skali strajku w poniedziałek i w kolejnych dniach.

Dyrektor wydziału edukacji urzędu miasta w Olsztynie Anida Samoraj przypomniała, że już w piątek samorząd apelował do rodziców o pozostawienie dzieci w domach albo zapewnienie im innej opieki, poza szkołą. Ponadto zaapelowała, by rodzice byli w stałym kontakcie z dyrektorami szkół.

Jak podkreśliła wiceprezydent Kaliszuk, do magistratu wpływają także informacje, że w olsztyńskich szkołach do strajku przystąpili także członkowie Solidarności.

„Jako samorząd nie jesteśmy stroną tego sporu, ale robimy wszystko co możemy, by złagodzić skutki strajku w naszych szkołach, myśląc o rodzicach, dzieciach, nauczycielach i dyrektorach placówek. Do dyspozycji otwarte dla dzieci, młodzieży i opiekunów są placówki sportowe i kulturalne” – wskazała. Zajęcia oferują także biblioteka miejska i Spichlerz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X