fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

W dniu strajku do szkoły podstawowej przyszedł jeden uczeń

Strona główna Wiadomości W dniu strajku do szkoły podstawowej przyszedł jeden uczeń
reklama

Tylko jeden uczeń przyszedł w poniedziałek rano do Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie, która jest jedną z kilkudziesięciu placówek w mieście uczestniczących w strajku oświatowym. O skali protestu magistrat ma poinformować przed południem.

W poniedziałek o godz. 7.30 do budynku SP 29 przy ul. Iwaszkiewicza wchodzili niemal wyłącznie nauczyciele i pracownicy szkoły. Gdyby nie było strajku, pierwszą godzinę lekcyjną powinno rozpocząć o tej porze 20 klas, a łącznie uczęszcza tu 719 uczniów.

reklama

Rano przyszedł tylko jeden uczeń drugiej klasy, z piłką do gry w ręku. Rozpłakał się, gdy zobaczył, że nie ma nikogo z rówieśników. Wychowawczyni skontaktowała się telefonicznie z jego rodzicami i chłopiec wrócił do domu.

Do sekretariatu tej szkoły zgłosił się rano jeden rodzic po zaświadczenie, które będzie uprawniało go do skorzystania ze świadczeń opiekuńczych nad dzieckiem do ósmego roku życia.

Na płocie przy wejściu i drzwiach do budynku szkoły wiszą informacje o strajku, w tym plakat ZNP z hasłem „Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości polskiej edukacji!”.

Dyrektor szkoły Barbara Chodnicka powiedziała PAP, że do każdego z rodziców została wysłana informacja na Librusie, a komunikat o zawieszeniu zajęć został też umieszczony na stronie internetowej.

W placówce zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a także opiekuńcze ze względu na brak możliwości zapewnienia uczniom bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole. „Spotykam się z dużym zrozumieniem ze strony rodziców. Świadczą o tym choćby maile, które przysyłali” – mówiła dyrektor.

Według przewodniczącej komitetu strajkowego i szefowej ogniska ZNP w tej szkole Anny Komorowskiej, w przeprowadzonych wcześniej ankietach udział w strajku zadeklarowało ok. 65 nauczycieli i pracowników, czyli ok. 80 proc. Jak zaznaczyła, ile osób przystąpiło ostatecznie w pierwszym dniu do strajku powinno być wiadomo około południa. W jej ocenie, większość to osoby niezrzeszone, ale wśród strajkujących mają być też członkowie związków zawodowych, w tym „Solidarności”.

O aktualnej sytuacji związanej ze strajkiem w szkołach i skali tego protestu w całym Olsztynie władze miejskie mają poinformować na konferencji prasowej w poniedziałek wczesnym przedpołudniem w ratuszu.

Z komunikatu opublikowanego w niedzielę na stronie internetowej urzędu miasta wynika, że z wnioskiem o zawieszenie zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczo-wychowawczych, w związku „z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczniom”, zwróciło się 53 proc. jednostek oświatowych w Olsztynie.

Wśród tych placówek jest co najmniej 10 miejskich przedszkoli, 15 szkół podstawowych, pięć liceów i zespołów szkół ogólnokształcących, zespoły szkół chemicznych, elektronicznych i telekomunikacyjnych, ekonomicznych, gastronomiczno-spożywczych, a także trzy bursy i specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy.

W komunikacie zastrzeżono jednak, że „sytuacja jest dynamiczna” i jeśli nawet „jednostka nie figuruje w powyższym wykazie, nie oznacza to że zajęcia tam nie będą zawieszone”. Dlatego magistrat zwrócił się do rodziców uczniów, aby na bieżąco sprawdzali, jaka jest sytuacja w placówce, do której posyłają dzieci.

Magistrat od piątku apelował do rodziców o zapewnienie „opieki we własnym zakresie”. Zapowiedział uruchomienie od poniedziałku infolinii 89-5222820, gdzie rodzice uzyskają informację, czy konkretna placówka edukacyjna będzie czynna i jakie formy opieki oferuje uczniom. Informacje o sytuacji w olsztyńskiej oświacie mają być na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.olsztyn.eu.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X