7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

20-latka z kolegami zrobiła sobie hotel w cudzej piwnicy. Składowane tam rzeczy zastawiali w lombardzie

Wiadomości20-latka z kolegami zrobiła sobie hotel w cudzej piwnicy. Składowane tam rzeczy...

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu otrzymali informację dotyczącą włamania do jednej z piwnic w centrum miasta. Interweniujący policjanci podejrzanych zastali na miejscu zdarzenia. Okazało się, że kobieta i dwóch mężczyzn zatrzymało się tam na kilka dni. Aby mieć pieniądze na bieżące wydatki zastawiali w lombardach przedmioty znajdujące się w składziku. Właściciel piwnicy oszacował braki w przechowywanym sprzęcie na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W ubiegły piątek oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację o włamaniu do jednej z piwnic w centrum miasta. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy w piwnicy zastali trzech nieproszonych lokatorów. Kobieta i dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Po ich przesłuchaniu policjanci poznali znacznie więcej szczegółów zgłoszonego zdarzenia.

Tym razem dokładnie widać na nagraniu co zrobił poszukiwany przez policję

Policjanci ustalili, że kobieta w wieku 20 lat i jej partner skorzystali z otwartej piwnicy, w której postanowili zatrzymać się na kilka dni. Dołączył do nich 47-letni znajomy.

reklama

Nieproszeni lokatorzy z uwagi na to, że nie mieli stałego źródła dochodu i potrzebowali pieniędzy na bieżące wydatki postanowili spieniężyć znajdujące się w piwnicy rzeczy. Routery, telefon, gitara, mikrofalówka, radio czy klaser ze znaczkami zostały przez nich zastawione w olsztyńskich lombardach. Jak podkreślali zatrzymani, pieniądze, które w ten sposób zdobyli zostały przeznaczone na codzienne wydatki. Przyznali, że część pieniędzy wydali na alkohol.

Policjanci odwiedzili kilka lombardów, w których znaleźli i zabezpieczyli część zastawionego przez podejrzanych towaru. Na podstawie zebranego materiału dowodowego kobiecie i jej partnerowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem.

Nagranie wideo z Galerii Warmińskiej. Czy policja rozwikła tę brzydko pachnącą zagadkę?
reklama

Jak się okazało, 20-latek miał już konflikt z prawem, popełnił przestępstwo o podobnym charakterze. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
22 marca 2019 13:58

Do Lol . Śmieszek to nie jestem. Te rzeczy co wymienił redaktor to pryszcz. Rutery , znaczki pocztowe z lat 60-tych,gitarę to nawet nie wymieniłem dla policji bo to się od policji dowiedziałem , że te przedmioty zostały skradzione. O tych grubych nic nie piszą.

Lol
21 marca 2019 13:08

Właściciel śmieszek.
Jak twierdzi sprzęt za kilkanaście tysięcy w otwartej piwnicy?
Dobrze, że na kilkaset tysięcy tych rupieci w postaci mikrofalówki i gitary nie wycenił 😀

Popularne
Ogłoszenia
Nagranie wideo z Galerii Warmińskiej. Czy policja rozwikła tę brzydko pachnącą zagadkę?
Złodzieje skrzynek z piwem grasują po olsztyńskich sklepach. Kolejna udana akcja rabusiów