fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

W Olsztynie znowu kradną na klamkę? Nie daj się okraść! [FOTO]

reklama

Tak działa stara szkoła włamywaczy. Najwyraźniej metoda na klamkę wróciła w Olsztynie do złodziejskich łask. Przekonali się o tym mieszkańcy bloku przy ulicy Wyszyńskiego. Dzięki czujności sąsiadów, policja zatrzymała kręcące się po klatce i łapiące za klamki Cyganki.

Prawdziwy złodziej korzysta z każdej nadarzającej się okazji. A te najczęściej sami stwarzamy. A to przez nieuwagę, a to przez roztargnienie. I właśnie na tym polega metoda tak stara, jak klamki i zamki w drzwiach.

Ilu z nas nieraz zapomniało zamknąć na klucz drzwi wychodząc z domu? Zdarzyło się to prawie każdemu. Na taką okazję czeka złodziej. Wystarczy, że przejdzie się po blokach i będzie łapał za klamki. W końcu trafi na otwarte drzwi.
W środę, po klatce schodowej bloku przy ulicy Wyszyńskiego, kręciły się Cyganki. Najpierw pukały do drzwi. Kiedy nikt nie odpowiadał, łapały za klamkę z nadzieją na łatwy łup.
I pewnie w końcu trafiłyby na odpowiednia okazję, gdyby nie czujność sąsiadów, którzy zainteresowali się dziwnym zachowaniem nietypowych gości w ich domu.
Wezwany patrol policji wyprowadził głośno protestujące Cyganki z budynku. Kobiety wyrywały się i przekrzykiwały. Zawsze tak się zachowują, kiedy chcą odwrócić uwagę od tego, co robią.

reklama

Olsztyńska policja nieraz już ostrzegała przed złodziejami działającymi metodą na klamkę. Tym bardziej, że złapać ich na gorącym uczynku jest bardzo trudno i zazwyczaj pozostają bezkarni. Jedynym sposobem jest skrupulatne sprawdzanie, czy wychodząc nie zostawiliśmy otwartych drzwi i właśnie solidarność sąsiedzka, o którą nie jest tak łatwo.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: