13 C
Olsztyn
środa, 23 października, 2024
reklama

Wojsko kusi studentów wysokimi stypendiami, ale trzeba spełnić pewne warunki

OlsztynWojsko kusi studentów wysokimi stypendiami, ale trzeba spełnić pewne warunki

Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło program stypendialny skierowany do studentów, którzy planują swoją przyszłość związać z armią. To propozycja dla młodych osób studiujących na cywilnych uczelniach, na kierunkach szczególnie istotnych dla Wojska Polskiego.

reklama

Jak aplikować?

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 31 sierpnia. Każdy zainteresowany student musi złożyć swój wniosek do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji za pośrednictwem lokalnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Program oferuje nie tylko finansowe wsparcie w wysokości 3000 zł, ale również możliwość rozwoju w strukturach wojskowych.

Program dotyczy studentów różnych kierunków technicznych i medycznych, które mają szczególne znaczenie dla potrzeb modernizujących się sił zbrojnych. Wśród nich znajdują się kierunki takie jak elektronika, automatyka, telekomunikacja, robotyka, energetyka, a także medycyna, weterynaria, farmacja i biochemia. MON widzi w tych specjalizacjach klucz do przyszłości armii, a inwestowanie w młodych specjalistów ma na celu zapewnienie Polsce nowoczesnej i sprawnej kadry.

reklama

Stypendium to krok w stronę przyszłej kariery w armii

Program stypendialny to nie tylko wsparcie finansowe dla studentów, ale także krok w stronę przyszłej kariery w armii. MON podkreśla, że stypendyści, po ukończeniu studiów, będą mieli możliwość kontynuowania współpracy z wojskiem, gdzie ich umiejętności mogą być wykorzystane w praktyce. Nowoczesna armia potrzebuje specjalistów w takich dziedzinach jak cybernetyka, inżynieria czy ratownictwo medyczne.

Po złożeniu wniosku i pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury, student może liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 3000 zł.

Jakie są warunki?

W ramach realizacji umowy stypendysta zobowiązuje się do:

reklama

– ukończenia szkolenia podstawowego w ramach DZSW przed rozpoczęciem drugiego roku nauki;

– udziału w ćwiczeniach wojskowych w wymiarze do 21 dni;

– uczestniczenia w module podoficerskim Szkoły Legii Akademickiej;

– ukończenia kursu oficerskiego i zdania egzaminu na oficera;

– wstąpienia do zawodowej służby wojskowej i pozostanie w tej służbie przez okres nie krótszy niż 5 lat;

Szczegóły dotyczące stypendium dostępne są w Decyzji nr 78/MON, a więcej informacji można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej.

źródło: WCR Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane