15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Jest nowe nagranie z dezerterem. Może grozić mu już nawet dożywocie

WęgorzewoJest nowe nagranie z dezerterem. Może grozić mu już nawet dożywocie

Emil Cz., polski żołnierz, który uciekł za granicę w ubiegłym tygodniu, usłyszy zarzuty za dopuszczenie się dezercji, co stanowi przestępstwo kwalifikowane i zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz. Postanowienie w tej sprawie wydał Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w Białymstoku.

reklama

Obecnie prokuratura podejmuje kroki w celu wydania listu gończego wobec podejrzanego. Jak ujawniono, śledczy badają także, czy Emil Cz. współpracował z białoruskim wywiadem, co może skutkować oskarżeniem o działalność na rzecz obcego państwa oraz zbrodnię przeciwko Polsce, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Emil Cz. od początku współpracował z białoruskimi mediami, szerząc nieprawdziwe informacje o polskiej straży granicznej, w tym o strzelaniu do cywilów.

reklama

Wydano kolejne nagrania, na których widać, jak Emil Cz. zeznaje przed białoruskimi śledczymi o rzekomym zabijaniu migrantów przez polskie służby. Komisja, która go przesłuchuje, chce oskarżyć Polskę o ludobójstwo.

Źródło: PAP/tvp.info

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tiaa
21 grudnia 2021 16:13

powiesić śmiecia

jop
21 grudnia 2021 17:48

Bartoszyce – i wszystko jasne.

Polecane