1 C
Olsztyn
czwartek, 21 listopada, 2024
reklama

Olsztyńscy lekarze na stażu w prestiżowym szpitalu w Oxfordzie

OlsztynOlsztyńscy lekarze na stażu w prestiżowym szpitalu w Oxfordzie

Zespół neurochirurgiczno-anestezjologiczny z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przebywa obecnie w zaprzyjaźnionym szpitalu Johna Radcliffe’a w Oxfordzie. W stażu naukowo-klinicznym uczestniczą dr Małgorzata Koszowska – neuroanestezjolog specjalizująca się w znieczulaniu dzieci z rzadkimi chorobami regionu głowy i szyi oraz prof. Dawid Larysz – kierownik Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży.

Współpraca z czołowymi specjalistami

Nawiązano interdyscyplinarną współpracę naukową i kliniczną z jednym z najlepszych na świecie centrów chirurgii czaszkowo-twarzowej, kierowanym przez prof. Davida Johnsona, wybitnego chirurga plastycznego, oraz z Kliniką Neurochirurgii Dziecięcej pod kierownictwem prof. Jaya Jayamohana. Współpraca ta ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy w zakresie najnowszych metod leczenia i znieczulania dzieci z rzadkimi chorobami.

Rozwój Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki w Olsztynie

Wiedza dotycząca organizacji centrum chirurgii czaszkowo-twarzowej w Oxfordzie, zdobyta przez olsztyńskich specjalistów, zostanie wykorzystana w tworzonym właśnie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki, Mózgoczaszki i Chorób Rzadkich. Dzięki temu możliwe będzie podniesienie jakości opieki medycznej i wdrożenie nowoczesnych standardów leczenia w szpitalu.

Staż w Oxfordzie stanowi dla specjalistów z Olsztyna okazję do nauki oraz dzielenia się swoimi osiągnięciami i metodami leczenia. Dr Małgorzata Koszowska i prof. Dawid Larysz aktywnie uczestniczą w sesjach naukowych i klinicznych, zdobywając cenne doświadczenia.

Olsztyńscy lekarze na stażu w prestiżowym szpitalu w Oxfordzie zdrowie Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dana
1 sierpnia 2024 00:10

W każdym zawodzie staże zagraniczne odbywane daleko od kraju to jak ukończone kolejne studia. Ogrom nowej wiedzy i znaczne podniesienie kwalifikacji, nauka nowości itp… dotyczy każdego zawodu i – wierzcie mi – zysk jest ogromny a wysiłek niewielki trzeba tylko chcieć! By młodych lekarzy z otwartymi ramionami przyjęła np. Brazylia, to wystarczy skontaktować się tam z dyplomatami i z ich Polonią… I tak podobnie powinniśmy gościć wielu lekarzy z zagranicy. I studentów i doświadczonych specjalistów…Przy naszych zarobkach gości np. z Ukrainy mieli byśmy wielu…

Polecane