23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Tydzień charytatywny w gminie Stawiguda: bal, festyn i piknik

OlsztynTydzień charytatywny w gminie Stawiguda: bal, festyn i piknik

Wspólnie dla Arka – Bal Charytatywny z Klasą, Rodzinny Piknik dla Kingi Rydz oraz “Piłkarska Solidarność” to okazja do spędzenia wspólnie czasu oraz pomoc tym, którzy jej potrzebują, aby móc wrócić do zdrowia.

reklama

Bal Charytatywny dla Arka

W dniu 22 kwietnia, od godziny 19:00 do 3:00 nad ranem, odbędzie się wyjątkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Wodzireje z Klasą. Wąski Bar oraz Bella Ciao Prosecco Van zapewnią wspaniałe trunki, a lista Partnerów i Sponsorów Balu zapowiada wiele atrakcji i emocji. Jednym z najważniejszych celów tego wydarzenia jest zbiórka funduszy na wsparcie 11-letniego Arka z Gminy Stawiguda. W gronie Partnerów Balu znalazła się również Tortolandia Ewa Jończyk, której cukiernicze dzieła to prawdziwe kulinarne arcydzieła. Torty Ewy są nie tylko piękne, ale także wspaniale smakują. Właścicielka Tortolandii, Ewa Jończyk, postanowiła włączyć się w akcję i w ten sposób pomóc Arkowi. Jej wielkie serce i zaangażowanie w sprawę to najlepszy dowód, że warto wesprzeć Bal Charytatywny z Klasą.

Arkadiusz Bartnik to uczeń klasy 4a w Szkole Podstawowej w Rusi (filia w Bartągu). Dla niego nauka to przyjemność i wielka radość. Jest ambitny, uparty i bardzo skupiony na swoim celu. Jednak to, co wyróżnia Arka, to jego wrażliwość i empatia wobec innych. Niestety, u Arka zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną: dystrofię mięśniową Duchenne`a (DMD). W takiej sytuacji każde wsparcie jest nieocenione.

reklama

Rodzinny Piknik dla Kingi Rydz

Rodzinny piknik dla Kingi Rydz, który odbędzie się 22 kwietnia na stadionie sportowym w Stawigudzie, to kolejna piękna inicjatywa charytatywna, która ma na celu wsparcie osoby potrzebującej. Kinga choruje na SMA rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który może jej pomóc, kosztuje 9,5 mln zł, a zebrane podczas pikniku środki zostaną przekazane na wsparcie Kingi.

Podczas pikniku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i zabaw dla całych rodzin, w tym konkursy, wstępy i wojskową grochówkę. Do akcji włączą się strażacy z OSP ze Stawigudy i Bartąga, a także Koło Gospodyń Wiejskich ze Stawigudy. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i jednocześnie pomóc w dobrej sprawie.

reklama

Festyn Charytatywny w Majdach

Niebawem odbędzie się Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Paweł Papke, który odbędzie się 30 kwietnia na boisku w Majdach podczas Festynu Charytatywnego. Zachęcamy do zgłaszania drużyn, które będą składać się z czterech osób. Turniej ma charakter rodzinny, dlatego każdy może wziąć udział, by wspomóc małego Janka w walce o życie. Drużyny nie muszą płacić wpisowego, ponieważ organizatorzy chcą, aby wszyscy mogli się bawić i jednocześnie pomóc w dobrym celu.

Paweł Papke, który jest wielokrotnym reprezentantem Polski i mistrzem Polski w Piłce Siatkowej, będzie patronem turnieju. W swojej karierze był również prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i obecnie jest aktywnym posłem na Sejm RP. Turniej jest doskonałą okazją, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, miło się bawić i jednocześnie wesprzeć małego Janka Jankowiaka, który choruje na nowotwór – dysplazję włóknistą kości ze stawem rzekomym.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane