6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Serce Amelki bije w rytmie nadziei

OlsztynSerce Amelki bije w rytmie nadziei

Mała Amelka, trzylatka borykająca się z rzadko występującą mikrodelecją chromosomu 2q37 i poważnymi problemami kardiologicznymi, przeżywa trudne chwile. Rodzice dziewczynki, choć udręczeni bólem i cierpieniem, nie ustają w walce o zdrowie swojego dziecka. Amelka już kilkukrotnie przechodziła przez sale operacyjne, które choć na chwilę stabilizowały jej stan, przyszłość jest jednak niepewna z powodu konieczności leczenia serca jednokomorowego. Taki stan rzeczy zmusza rodziców do poszukiwania pomocy lekarskiej poza granicami kraju, co wiąże się z wysokimi kosztami. Proszą o pomoc i wsparcie, które pozwolą im zapewnić swojemu dziecku szansę na długie i pełne radości życie.

reklama

Codzienna walka

“Ciemność otacza nas, gdy tylko otworzymy oczy. Dźwięk kardiomonitora przeszywa ciało, przypominając nam o kruchym życiu, które zawisło włosku.” Te słowa oddają codzienną rzeczywistość, która budzi lęk w sercach rodziców Amelki. Boją się, że następnego dnia ich ukochane dziecko nie otworzy oczek. Jednak mimo strachu, ogień nadziei płonie w ich sercach. Ratunek dla małej Amelki znaleziono w klinice w Linz, w Austrii. Koszt tej nadziei jest olbrzymi. Cena operacji, która może uratować życie małej dziewczynki, osiąga zdumiewającą kwotę pół miliona złotych. Ta suma tylko pogłębia strach rodziców, którzy z każdym dniem walczą o życie swojej córki.

Apel o pomoc: dla Amelki każda sekunda jest cenna

Rodzice podkreślają, że suma, którą muszą uzbierać to nie tylko kwota, to życie i deklarują walkę bez względu na trudności.

reklama

Mama dziewczynki mówi: “Nie potrafię wyobrazić sobie życia bez mojej córeczki. Dla jednych to tylko koszmar, po którym obudzą się w cieplutkim łóżku – dla nas to rzeczywistość, z którą zmierzymy się, jeśli zbieramy na operację”.

Czas jest największym wrogiem. Każda sekunda jest drogocenna, a operacja zbliża się nieuchronnie. Pomoc ludzi dobrej woli może stać się jedyną szansą dla Amelki i jej rodziców.

reklama

Wszyscy pomagają

Akcja promowana jest przez wiele osób z Warmii i Mazur. 4 maja 2023 roku, we wsi Wójtowo niedaleko Olsztyna, doszło do wyjątkowego zdarzenia – kolejnej odsłony Polskiej Ligi Wraków. Tegoroczne zawody nabrały dodatkowej głębi, gdyż także one stały się platformą do zebrania funduszy dla chorej dziewczynki.

Link do zbiórki: http://bitly.pl/LVrM6

źródło: Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia